سومین «شب فیلم‌های کوتاه ایران» با نمایش ۱۰ فیلم ایرانی در پراگ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سومین «شب فیلم‌های کوتاه ایران» با نمایش ۱۰ فیلم ایرانی در پراگ  به گزارش خبرنگار هاریکا، رویداد «شب فیلم‌های کوتاه ایران» در سومین برنامه خود، جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ مصادف با ۸ جولای ۲۰۲۲ […]

سومین «شب فیلم‌های کوتاه ایران» با نمایش ۱۰ فیلم ایرانی در پراگ

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سومین «شب فیلم‌های کوتاه ایران» با نمایش ۱۰ فیلم ایرانی در پراگ  به گزارش خبرنگار هاریکا، رویداد «شب فیلم‌های کوتاه ایران» در سومین برنامه خود، جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ مصادف با ۸ جولای ۲۰۲۲ در سالن پرادلِنکا شهر پراگ در پایتخت جمهوری چک برگزار خواهد شد.
این برنامه، اولین بار در نوامبر ۲۰۲۱، در بحبوحه شیوع کرونا در شهر پراگ فعالیتش را آغاز کرد و در دومین دوره از برگزاری این رویداد، ۲۹ خردادماه، شهر مونیخ آلمان میزبان فیلم‌های کوتاه ایرانی بود.
سومین دوره از این رویداد، دربرگیرنده فیلم‌های کوتاه منتخب و برگزیده‌ای از کارگردانان جوانی است که آثارشان پیش‌تر در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی با استقبال روبرو شده است و همچنین در سینماهای هنر و تجربه در تهران و شهرستان‌ها به اکران عمومی رسیده‌اند. این آثار عبارتند از: «صحنه» به کارگردانی امیر مهندسیان، «دم اژدها» اثر سعید کشاورز، «هرگز، گاهی، همیشه» به کارگردانی شادی کرم رودی، «بی‌ریختی» اثر محمد رحمتی، «دلال» ساخته هاریکاداد حسنی، «آئینه» کاری از فرانک مرادی، «تن‌ها» اثر مروارید کاشیان، «آبا» ساخته مهدی برزُکی، «سور بز» به کارگردانی سعید زمانیان و «اسباب بازی» اثر نیما رحیم پور.
هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی خارج از مرزهای ایران، آشنایی بیشتر ملل مختلف با ایران، فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور و همچنین ایجاد فرصت و همچنین انگیزه بیشتر برای هنرمندان ایرانی است تا اثرشان محدود به اکران در جشنواره‌ها و نمایش برای عده‌ی معدودی از تماشاگران نباشد و امکان نمایش آثارشان برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان ایرانی و خارجی در دنیا نیز فراهم شود.
در مراسم اختتامیه این رویداد، همچنین شعر تصویری با عنوان «به وقتِ تمام شدنِ با هم بودنمان!» به نویسندگی و کارگردانی مروارید رمضانی و آهنگسازی سروش کمالیان، با موضوع «هجرت» به نمایش درخواهد آمد.
شب‌های فیلم‌های کوتاه ایران، در تورهای جهانی خود، به صورت مستقل و بدون وابستگی به سازمان یا ارگانی، چه در داخل و چه در خارج از ایران، در راستای گسترش فرهنگ و هنر ایران فعالیت خود را به سردبیری مروارید رمضانی آغاز کرده است و تنها با حمایت هنرمندان ایران و هنردوستان تماشاگر در مسیر اهداف فرهنگی و هنری خود پیش می‌رود. امیدوارم براتون خبر   سومین «شب فیلم‌های کوتاه ایران» با نمایش ۱۰ فیلم ایرانی در پراگ براتون مفید بوده باشه

 
2022-07-05 18:09:50