سه فیلم مشترک با بنیاد شهید می‌سازیم/ نگارش ۱۰ فیلمنامه به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سه فیلم مشترک با بنیاد شهید می‌سازیم/ نگارش ۱۰ فیلمنامه  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در نشست مشترکی با امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس […]

سه فیلم مشترک با بنیاد شهید می‌سازیم/ نگارش ۱۰ فیلمنامه

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سه فیلم مشترک با بنیاد شهید می‌سازیم/ نگارش ۱۰ فیلمنامه  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در نشست مشترکی با امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید درباره تولید فیلم‌های سینمایی، مستند و کوتاه با موضوع شهدا تبادل نظر کردند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار در جامعه عنوان کرد: جامعه به فداکاری نیازمند است و جامعه‌ای که ارکان آن بر اساس فداکاری نباشد مرده است. برای توسعه فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی مردم باید حضور داشته باشند و لازم است که ما در این عرصه میدانی وارد شویم و همه دستگاه‌ها نیز باید در این زمینه نقش‌آفرینی کنند.
به گفته وی، شهدا و شان حماسی آنها بهترین الگو برای پویایی، تحول و اعتلای جامعه امروز ماست. ایجاد انرژی مثبت و ظرفیت‌های تازه با بهره‌گیری از میراث ارجمند شهیدان در جامعه قابل تحقق است. در این راستا، به طور قطع، سینما و ابزارهای تصویری می‌توانند در ثبت و روایت و شناسایی این الگوها بیش‌ترین تاثیر و نقش را داشته باشند.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه برای ساخت ۳۰ فیلم و سریال در هر استان درباره شخصیت‌ها و شهدای قهرمان برنامه‌ریزی شده است از آمادگی بنیاد شهید برای همکاری گسترده با سازمان سینمایی در عرصه‌های مختلف خبر داد و تصریح کرد: ما آمادگی هرگونه همکاری برای فرهنگ سازی و انتقال دستاوردهای معنوی و فرهنگی شهدا و شناسایی قهرمانان نسل نو تمدن اسلامی را داریم و در کنار سازمان سینمایی قرار می‌گیریم.
قاضی زاده هاشمی از تلاش برای ساخت چند فیلم سینمایی، مستند و کوتاه با مرجعیت سازمان سینمایی پیرامون شهدا خبر داد.
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی نیز گفت: شهدا نقش و جایگاه ممتازی در تاریخ معاصر این سرزمین دارند و حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای معنوی آنها باعث تحکیم جامعه و رشد معنوی آن می‌شود.
وی ادامه داد: البته فراموش نکنیم فیلمسازی پیرامون زندگی شهدا سختی‌ها و حساسیت‌های خودش را دارد. خیلی‌ها کوشیدند در این عرصه‌ها ورود کنند ولی موفق نشدند. روایت زندگی یک شهید با حفظ شاخص‌های و وجاهت معنوی و عرفانی و حماسی آن شهید بر پرده سینما بسیار سخت و حساس است. از این رو کار هر سینماگری نیست.
به گفته وی، داشتن منابع برای این حوزه شرط کافی نیست چرا که به پشتوانه‌های فرهنگی، حرفه‌ای و اعتقادی هم نیاز دارد.
رئیس سازمان سینمایی از ضرورت پرداختن به شهدا به عنوان قهرمانان معاصر جامعه تاکید و اظهار کرد: سازمان سینمایی آمادگی هر گونه همکاری در این زمینه را با مراکز و دستگاه‌های علاقمند دارد و وظیفه خودش می‌داند.
وی با بیان اینکه تشکیل کارگروه مشترک بین سازمان سینمایی و بنیاد شهید از جمله توافقات صورت گرفته در این نشست بود، افزود: این کارگروه موظف شده است پیرامون متون، ایده‌ها، قصه‌ها و زندگی‌های مختلف بررسی و ارزیابی و چند نمونه واجد شرایط برای ساخت فیلم در عرصه‌های سینما و آثار مستند معرفی کند.
خزاعی با استقبال از رویکرد بنیاد شهید در این دوره اظهار امیدواری کرد دستاورد این همکاری تولید آثار ماندگار و تاثیرگذار با موضوع شهدا باشد.
وی در پایان عنوان کرد: در گام اول مقرر شده نگارش ۱۰ فیلمنامه سینمایی و ساخت ۳ فیلم سینمایی و بیش از ۱۰ مستند سینمایی به صورت مشترک پیش بینی شود. امیدوارم براتون خبر   سه فیلم مشترک با بنیاد شهید می‌سازیم/ نگارش ۱۰ فیلمنامه براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-08 18:17:56