سهم ۳۷ درصدی پزشکی ایران از تولید مقاله در اسکوپوس به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  سهم ۳۷ درصدی پزشکی ایران از تولید مقاله در اسکوپوس  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از وزارت بهداشت، دکتر علی گزنی در پنل تولید علم و دانش و به کارگیری آن در اجلاس معاونان تحقیقات و […]

سهم ۳۷ درصدی پزشکی ایران از تولید مقاله در اسکوپوس

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  سهم ۳۷ درصدی پزشکی ایران از تولید مقاله در اسکوپوس  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از وزارت بهداشت، دکتر علی گزنی در پنل تولید علم و دانش و به کارگیری آن در اجلاس معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی به نظام ملی توسعه کاربردهای تحقیقات علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
وی افزود: اثرگذاری علمی بسیار ملموس است. پژوهشگران یک درصد برتر و تولیدات علمی در سطح بین المللی قابل رویت هستند.
عضو هیات علمی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در ادامه با اشاره به منفعت اقتصادی مستقیم و غیرمستقیم دانشجویان بین المللی خاطرنشان کرد و گفت این عدد به سالانه ۳۰۰ میلیارد دلار می رسد. باید دید از این بازار بزرگ به رغم وضعیت بسیار مطلوب دانشگاه های علوم پزشکی کشور چگونه میتوانیم بهره برداری می کنیم.
گزنی افزود: ۲۵ درصد اعضای هیات علمی متعلق به حوزه علوم پزشکی است در حالیکه ۳۷ درصد سهم از تولید مقاله در اسکوپوس است. ولی در سهم مقالات حاصل از مشارکت های بین المللی، مقالات Q۱، سهم مقالات در مجلات یک درصد برتر نسبت به میانگین کشور حوزه نظام پزشکی پایین تر است.
وی گفت: در سال جاری تعداد ۱۶ دانشگاه در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر در تایمز جهانی وجود دارند. تعداد دانشجویان بین المللی نسبت به دانشگاه های دارای رتبه در تایمز کمتر است. امیدوارم براتون خبر   سهم ۳۷ درصدی پزشکی ایران از تولید مقاله در اسکوپوس براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-26 12:05:00