سهم اندک ژانر وحشت در سینمای ایران به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سهم اندک ژانر وحشت در سینمای ایران  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه»، نشست نقد و بررسی بسته فیلم کوتاه ژانر وحشت با حضور عوامل این آثار و احسان طهماسبی منتقد […]

سهم اندک ژانر وحشت در سینمای ایران

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سهم اندک ژانر وحشت در سینمای ایران  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه»، نشست نقد و بررسی بسته فیلم کوتاه ژانر وحشت با حضور عوامل این آثار و احسان طهماسبی منتقد سینما توسط گروه سینمایی «هنر و تجربه» روز چهارشنبه ۱۰ آبان در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.
در ابتدای این نشست احسان طهماسبی منتقد سینما به صورت کلی نکاتی را درباره ۵ فیلم نمایش داده شده بیان کرد و در ادامه سازندگان هر اثر درباره فیلم‌ خودشان با حاضران گفتگو کردند.
احسان طهماسبی در ابتدای این نشست با اشاره به تاثیر «هنر و تجربه» در رشد استعدادهای سینمای ایران گفت: جایگاه مهم گروه‌هایی مانند «هنر و تجربه» را نباید نادیده گرفت و خوشحالم در این گروه درباره فیلم‌های کوتاه حرف می‌زنیم.
وی افزود: ژانر وحشت از باب بسیاری منتقدان خیلی ژانر محبوبی نبوده و تمایلی به تقسیم‌بندی این ژانر نداشتند اما منکر این ژانر نمی‌شدند. اولین اتفاق وحشتناک و فیلم ترسناک ورود قطار به سالن بود و شاید از همانجا سینمای وحشت شروع شد.
این منتقد سینما اظهار کرد: فیلم‌های بسیاری امروز در ژانر وحشت ساخته می‌شود اما در سینمای ایران سهم این ژانر بسیار اندک است. پنج فیلم کوتاه قرار گرفته در باکس سینمای وحشت در گروه سینمایی «هنر و تجربه» متعلق به همه ژانرها است و انتخاب‌ها هم هوشمندانه بوده است.
طهماسبی در ادامه به نقد و بررسی پنج اثر به نمایش درآمده در گروه سینمایی «هنر و تجربه» پرداخت. ضمن اینکه در ادامه این نشست که اجرای آن را علی زادهاریکا بر عهده داشت حاضران پرسش‌های خود را از کارگردانان حاضر در نشست پرسیدند.
در بسته فیلم کوتاه ژانر وحشت فیلم‌های «یه چوم یه لنگ» به کارگردانی یاسر برزگر، «تریپلکس» ساخته علی کیان ارثی، «سرسام» ساخته نوید و وحید نامی، «آرگون» ساخته شورش وکیلی و «حیاط» به کارگردانی مصطفی سلیمانی در سینماهای منتخب گروه سینمایی هنر و تجربه در حال نمایش است. امیدوارم براتون خبر   سهم اندک ژانر وحشت در سینمای ایران براتون مفید بوده باشه

 
2023-11-02 12:55:53