سقوط ناگهانی «فسیل» در گیشه هفتگی سینما/ ۲ مدعی تازه چه کرده‌اند؟ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سقوط ناگهانی «فسیل» در گیشه هفتگی سینما/ ۲ مدعی تازه چه کرده‌اند؟  به گزارشهاریکا خبر، فیلم سینمایی «فسیل» به کارگردانی کریم امینی و تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان در ترکیب اکران نوروز ۱۴۰۲ روانه پرده سینماها […]

سقوط ناگهانی «فسیل» در گیشه هفتگی سینما/ ۲ مدعی تازه چه کرده‌اند؟

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سقوط ناگهانی «فسیل» در گیشه هفتگی سینما/ ۲ مدعی تازه چه کرده‌اند؟  به گزارشهاریکا خبر، فیلم سینمایی «فسیل» به کارگردانی کریم امینی و تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان در ترکیب اکران نوروز ۱۴۰۲ روانه پرده سینماها شد و خیلی زود با فروش استثنایی خود، صدر جدول فروش سینمای ایران را تسخیر کرد.
استقبال از این فیلم به اندازه‌ای بود که مجموع فروش آن از مرز ۲۶۵ میلیارد تومان فراتر رفته و با جذب بیش از ۶ میلیون مخاطب، جایگاه دوم در فهرست پرمخاطب‌ترین فیلم‌های سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب را هم از آن خود کرده است.
از هفته گذشته و با ورود ۲ فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی و انیمیشن «بچه‌زرنگ» به کارگردانی مشترک بهنود نکویی، هادی محمدیان و محمدجواد جنتی به چرخه اکران معادلات تغییر کرد و حالا این ۲ فیلم صدر جدول فروش هفتگی سینماها را از آن خود کرده‌اند.
به این ترتیب فیلم «ٰفسیل» پس از ۶ ماه، ناگهان از جایگاه نخست فروش هفتگی به جایگاه سوم رسید!
هتل؛ بازگشت مسعود اطیابی به کورس فروش
مسعود اطیابی که در سال‌های گذشته با فیلم‌هایی همچون «تگزاس»، «دینامیت» و «انفرادی» یکی از موفق‌ترین عملکردها را در گیشه سالانه سینمای ایران داشت، حالا با فیلم «هتل» بار دیگر به کورس رقابت برای صدرنشینی در گیشه بازگشته و هرچند در هفته اول توانست جایگاه «فسیل» را در گیشه هفتگی سینماها بگیرد اما برای گرفتن جایگاه این فیلم در گیشه سالانه کار بسیار دشواری پیش روی خود دارد.

این فیلم طی یک هفته گذشته نزدیک به ۲۰۰ هزار مخاطب را به سالن سینماها کشانده و مجموع فروشش از مرز ۱۰ میلیارد تومان هم عبور کرده است. همچنین روز گذشته ۱۱ هاریکا با فروش ۸ میلیاردی سینمای ایران، رکورد فروش روزانه سینما شکسته شد که بیش از ۵۰ درصد از این سهم فروش، متعلق به فیلم سینمایی «هتل» است.
بچه زرنگ؛ قدرت‌نمایی دوباره سینمای کودک
بعد از تجربه‌های موفقی همچون «شاهزاده روم» و «فیلشاه» دور از انتظار نبود که محصول تازه گروه «هنر پویا» هم از مدعیان گیشه باشد اما کمتر کسی تصور می‌کرد این فیلم هم بتواند در فروش هفتگی، فیلم پرقدرت «فسیل» را پشت سر بگذارد.

«بچه زرنگ» در یک هفته گذشته ۸۴ هزار مخاطب داشته و در مجموع توانسته فروش خود را به ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برساند. روز گذشته فیلم «بچه زرنگ» در سینماهای سراسر کشور توانست بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش کند و در جایگاهی بالاتر از فیلم‌های پرفروش این ماه‌ها یعنی «فسیل» و «شهر هرت» قرار بگیرد.
فیلم‌های دیگر؛ زیر سایه رقابت پرفروش‌ها
اما برخلاف ۲ فیلمی که از پنجم هاریکا روانه پرده سینماها شدند و فروش ویژه‌ای داشته‌اند، از ۲۹ شهریور هم سه فیلم «زنبور کارگر»، «شماره ۱۰» و «هولیا» اکران شده بودند که عملکرد چندان موفقی در گیشه نداشته‌اند.
فیلم «زنبور کارگر» به کارگردانی افشین صادقی و با حضور بازیگرانی همچون سعید آقاخانی و شبنم مقدمی طی ۲ هفته‌ای که از فروشش می‌گذرد تنها ۱۰ هزار مخاطب داشته و فروشش به تازگی از مرز نیم‌میلیارد تومان عبور کرده است.
فیلم «شماره ۱۰» به کارگردانی حمید زرگرنژاد که از مهمترین فیلم‌های دفاع‌مقدسی رونمایی شده در جشنواره فجر سال گذشته بود و مجید صالحی برای ایفای نقش در آن سیمرغ بهترین بازیگری را شکار کرد هم طی ۲ هفته تنها ۸ هزار مخاطب داشته و فروش آن در مرز ۳۶۰ میلیون تومان باقی مانده است. پخش تلویزیونی این فیلم در ایام نوروز و پخش نسخه غیرقانونی آن در فضای مجازی، در این فروش پایین بی‌تأثیر نبوده است.
فیلم «هولیا» به عنوان یک فیلم کمدی هر چند عملکرد بهتری از ۲ فیلم دیگر داشته و در ۲ هفته ۵۱ هزار مخاطب را به سینماها کشانده اما مجموع فروش آن هم هنوز به مرز ۲.۵ میلیارد تومان نرسیده است. امیدوارم براتون خبر   سقوط ناگهانی «فسیل» در گیشه هفتگی سینما/ ۲ مدعی تازه چه کرده‌اند؟ براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-04 16:56:36