سامانه‌ یکپارچه فعالیت نخبگان راه‌اندازی می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  سامانه‌ یکپارچه فعالیت نخبگان راه‌اندازی می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سید سلمان سیدافقهی با اشاره به طراحی و راه‌اندازی سامانه‌ی یکپارچه فعالیت نخبگان گفت: این سامانه همچون یک کانون علمی است و افراد از سطوح […]

سامانه‌ یکپارچه فعالیت نخبگان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  سامانه‌ یکپارچه فعالیت نخبگان راه‌اندازی می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سید سلمان سیدافقهی با اشاره به طراحی و راه‌اندازی سامانه‌ی یکپارچه فعالیت نخبگان گفت: این سامانه همچون یک کانون علمی است و افراد از سطوح دانش‌آموزی تا استاد تمام در آن عضو خواهند شد.
وی با بیان اینکه این سامانه می تواند به ارتقاء و رشد نخبگان کمک کند، افزود: سامانه‌ یکپارچه فعالیت نخبگان به نوعی شبکه اجتماعی نخبگان و تلفیقی از تمامی شبکه‌های مجازی و فعالیتی در جهت مدیریت بستر رشد به شمار می رود که در آن مسیر تربیتی نخبگان رصد می‌شود.
سیدافقهی با بیان اینکه برای تضمین حیات این پلتفرم باید با نهادهای دیگر ارتباط بگیریم و پیوسته ورودی مسئله داشته باشیم، گفت: در فضای علم و فناوری نیاز است که تزریق مسئله به سیستم صورت گیرد در نتیجه باید پلتفرمی باشد که به سایر دستگاه‌ها و نهادها نیز متصل باشد که پیوسته تزریق مسئله در آن اتفاق بیفتد، از این رو مسائل کشور توسط کارفرمایان در این پلتفرم بارگذاری و فراخوان داده می‌شود و سامانه این مسئله را برای افرادی که می‌توانند در آن نقش داشته باشند ارسال می‌کند.
وی با بیان اینکه حدود ۴ سال است که بر روی این سامانه کار می‌شود و در حال حاضر این فرصت فراهم شده که این ایده را در سطح ملی پیاده‌سازی کنیم، گفت: هم اکنون در حال انجام کارهای نهایی سامانه هستیم تا بتوانیم نسخه اول آن را به زودی رونمایی کنیم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه افزود: در این سامانه مسیر نخبگی را به صورت گرافیکی نیز برای افراد ترسیم خواهیم کرد، تا فرد در هر لایه‌ای که قرار دارد، از مسیرهای پیش روی خود و فعالیت‌هایی که باید برای رسیدن به قله و غایت نهایی خود انجام بدهد، اطلاع پیدا کند و همواره این راه را ببیند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه تلاش داریم تا نخبه صرفا با بنیاد ارتباط داشته باشد و مجبور به مواجهه با چندین دستگاه و نهاد نباشد، گفت: معتقدیم نخبگان نباید در امور اجرایی کم‌ اثر درگیر شوند. امیدوارم براتون خبر   سامانه‌ یکپارچه فعالیت نخبگان راه‌اندازی می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-30 16:32:22