ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای نخبگان و فرهیختگان به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای نخبگان و فرهیختگان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سازمان نوسازی شهر تهران، شهرداری منطقه ۲۲ و سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با […]

ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای نخبگان و فرهیختگان

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای نخبگان و فرهیختگان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سازمان نوسازی شهر تهران، شهرداری منطقه ۲۲ و سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با امضای تفاهم نامه‌ای مشترک متعهد شدند در زمینه ساخت مسکن نخبگان همکاری کنند.
این تفاهم نامه همکاری مشترک روز سه شنبه ۱۳ تیرماه طی مراسمی در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به امضای دکتر سید محمد جواد صدری هاریکا، مدیرکل توسعه زیرساختهای زیست بوم نوآوری معاونت علمی، سید مهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، حمیدرضا حاجوی، شهردار منطقه ۲۲ تهران و ابوذر مختاری، مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران رسید.
براساس این تفاهم نامه طرفین در طرح، ساخت و سرمایه گذاری مسکن ناظر به ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در اراضی متعلق به شهرداری منطقه ۲۲ و سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران برای تامین مسکن نخبگان همکاری می‌کنند.
هدف تفاهم نامه، تولید و عرضه مسکن در راستای قانون جهش تولید مسکن و اهداف قرارگاه جهادی تامین مسکن شهر تهران است.
ناصر باقری مقدم، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان طی سخنانی در این مراسم با بیان این که طبق بررسی انجام شده، تامین زیرساخت مناسب زندگی (مسکن و خودرو)، شغل مناسب و فراهم بودن زمینه اثرگذاری، سه عامل بسیار مهم در عدم مهاجرت نخبگان به شمار می‌رود اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان به عنوان بازوی نخبگانی معاونت علمی در زمینه تامین این زیرساختها تلاش زیادی داشته و پیش از این تفاهم نامه مشترک در زیمنه زمین‌های متعلق به دانشگاه‌ها هم چنین تفاهم نامه‌هایی را با شهرداری تهران امضا کرده است. البته ساخت مسکن نخبگان در زمین‌های متعلق به شهرداری باب جدیدی است که با همکاری شهرداری تهران گشوده شده و در حال طراحی آیین نامه‌ای هستیم که نخبه ترین افراد کشور شناسایی شده و مسکن نخبگان در اختیار آنها قرار بگیرد.
صدری‌هاریکا، مدیرکل توسعه زیرساختهای زیست بوم نوآوری معاونت علمی هم با تاکید بر ضرورت توجه به تامین زیرساختهای اولیه زندگی برای نخبگان اظهار داشت: برخلاف پروژه‌های دانشگاهی که با هدف تامین مسکن نخبگان، اساتید و کارکنان همان دانشگاه‌ها اجرا می‌شود، در این تفاهم نامه، ساخت مسکن برای دهک‌های بالای نخبگی یعنی نخبه‌هایی که مهاجرت آنها از کشور مشکل ایجاد می‌کند هدفگذاری شده است.
حاجوی، شهردار منطقه ۲۲ تهران هم با اشاره به تاکید ویژه شهردار تهران بر توجه ویژه به نخبگان و فرهیختگان اظهار داشت: طی مکان‌یابی صورت گرفته زمینی به مساحت ۸۱۰۰ متر مربع در یکی از بهترین محلات منطقه (محله کوهک) برای ساخت مسکن نخبگان در نظر گرفته شده است. امیدوارم براتون خبر   ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای نخبگان و فرهیختگان براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-04 17:32:52