زمین ۵۲۹ بار در اردیبهشت ماه لرزید به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  زمین ۵۲۹ بار در اردیبهشت ماه لرزید  به گزارش خبرنگار هاریکا، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ،تعداد ۵۲۹ زمین لرزه در کشور و نواحی همجوار ثبت و تعیین محل کرده اند. تعداد زمین […]

زمین ۵۲۹ بار در اردیبهشت ماه لرزید

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  زمین ۵۲۹ بار در اردیبهشت ماه لرزید  به گزارش خبرنگار هاریکا، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ،تعداد ۵۲۹ زمین لرزه در کشور و نواحی همجوار ثبت و تعیین محل کرده اند.
تعداد زمین لرزه ها به تفکیک بزرگی

در این ماه ۸ زمین لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در کشور به ثبت رسید که بزرگترین آن ۴.۶( در مقیاس امواج درونی زمین) در حوالی سرخون استان چهارمحال و بختیاری رخ داده است.
استان خراسان رضوی با ۷۴، کرمان با ۵۳ و یزد با ۵۱ زمین لرزه، بیشترین تعداد زمین لرزه را در بین استان های کشور طی اردیبهشت ماه داشتند.

همچنین در استان تهران ۲ زمین لرزه به ثبت رسید که بزرگترین آن در حوالی رباط کریم با بزرگی ۲.۳ رخ داده است. امیدوارم براتون خبر   زمین ۵۲۹ بار در اردیبهشت ماه لرزید براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-29 11:28:39