«زاپاتا» راهی استرالیا شد/ رونمایی از پوستر بین المللی فیلم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «زاپاتا» راهی استرالیا شد/ رونمایی از پوستر بین المللی فیلم  به گزارش خبرنگار هاریکا، فیلم سینمایی «زاپاتا» به کارگردانی دانش اقباشاوی و تهیه کنندگی زنده یاد ایرج تقی پور در یازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا […]

«زاپاتا» راهی استرالیا شد/ رونمایی از پوستر بین المللی فیلم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «زاپاتا» راهی استرالیا شد/ رونمایی از پوستر بین المللی فیلم  به گزارش خبرنگار هاریکا، فیلم سینمایی «زاپاتا» به کارگردانی دانش اقباشاوی و تهیه کنندگی زنده یاد ایرج تقی پور در یازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به نمایش در می آید.
یازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا با هدف نمایش طیف متنوعی از برترین‌های سینمای کنونی ایران و معرفی فرهنگ ایرانی به سایر استرالیایی‌ها و تبادل فرهنگی بهتر از تاریخ ۱۶ نوامبر تا ۱۳ دسامبر مصادف با ۲۵ آبان تا ۲۲ آذر ماه در ۶ شهر مهم استرالیا برگزار خواهد شد.
«زاپاتا» که پیش از این با نام «عموزادگان» شناخته می‌شد، دومین فیلم بلند دانش اقباشاوی است و یک اثر ماکیومنتری (شبه مستند)، کمدی تلخ و جنایی محسوب می شود. این فیلم پیش از این در پنجاه و هفتمین دوره جشنواره کارلووی واری- چک نخستین حضور جهانی خود را تجربه کرده بود.
داستان این فیلم روایت‌گر عموزادگان هنرمند و علاقه‌مند به سینماست که در تلاش هستند برای ساخت فیلم خود پول جمع‌آوری کنند و برای این منظور زندگی خود را به خطری بزرگ می‌اندازند. فیلم «زاپاتا» آخرین اثر به جای مانده از هنرمند فقید ایرج تقی‌پور است.
در این فیلم سینمایی هنرمندانی چون رضا مسعودی، مهیا صدر، امیر سماواتی، ایمان غیرتمند، مانی صدیقی و الهام شکیب به ایفای نقش می‌پردازند.
از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به نویسنده: کریم نیکونظر، مدیر فیلمبرداری: علی احسانی، مدیر صدابرداری: امیر نوبخت، تدوین: احسان شیبانی، موسیقی: ابوذر کهن‌راده، صداگذاری: محمدمهدی جواهری‌زاده، طراح لباس: الهام شکیب، طراح صحنه: سحر شهامت، طراح گریم: هادی لطفی و تهیه‌کنندگان اجرایی: اویس طوفانی و بهراد هاریکاجو اشاره کرد. پخش جهانی فیلم بر عهده آریانا فیلم به مدیریت فهیمه (رها) پورقاسم است. امیدوارم براتون خبر   «زاپاتا» راهی استرالیا شد/ رونمایی از پوستر بین المللی فیلم براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-29 12:55:48