رکورد زلزله در مریخ زده شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  رکورد زلزله در مریخ زده شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، لندر اینسایت ناسا زلزله مذکور را در تاریخ ۴ می ثبت کرده است. این ارتعاش فرازمینی حتی از زلزله ای به اندازه ۴.۲ که در آگوست ۲۰۲۱ […]

رکورد زلزله در مریخ زده شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  رکورد زلزله در مریخ زده شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، لندر اینسایت ناسا زلزله مذکور را در تاریخ ۴ می ثبت کرده است. این ارتعاش فرازمینی حتی از زلزله ای به اندازه ۴.۲ که در آگوست ۲۰۲۱ میلادی اتفاق افتاد نیز بزرگتر است.
یکی از مقامات ناسا در توئیتر در این باره نوشت: تیم اینسایت به تازگی داده های مقدماتی از رویدادی را دریافت کرده اند که به نظر می رسد بزرگترین رویداد ارتعاشی رصد شده در یک سیاره دیگر است. تخمین اولیه: یک رویداد به بزرگی ۵ باید صبور بود تا تیم داده ها را تحلیل کند.
البته در مقایسه با زلزله هایی که در زمین رخ می دهد، این رویداد به بزرگی ۵ چندان عجیب به نظر نمی رسد. در زمین سالانه حدود نیم میلیون زلزله با چنین وسعتی اتفاق می افتد و به ندرت خسارت های سنگینی به جای می گذارند.
اما مریخ از نظر تکتونیکی بسیار آرامتر از زمین است و زلزله به وسعت ۵ برای آن بسیار قدرتمند است.
در حال حاضر محققان این پروژه اطلاعات اندکی درباره زلزله بی سابقه مریخ دارند و باید داده ها را تحلیل کنند تا مکان و منبع آن مشخص شود. امیدوارم براتون خبر   رکورد زلزله در مریخ زده شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-11 11:26:23