رکورد ذوب شدن یخچال‌های قطب جنوب شکسته شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  رکورد ذوب شدن یخچال‌های قطب جنوب شکسته شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، یک مطالعه جدید در انگلیس نشان می‌دهد یخچال‌های طبیعی توئیتز و پاین آیلند در قطب جنوب که یخچال‌های طبیعی آسیب‌پذیر هستند با […]

رکورد ذوب شدن یخچال‌های قطب جنوب شکسته شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  رکورد ذوب شدن یخچال‌های قطب جنوب شکسته شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، یک مطالعه جدید در انگلیس نشان می‌دهد یخچال‌های طبیعی توئیتز و پاین آیلند در قطب جنوب که یخچال‌های طبیعی آسیب‌پذیر هستند با سرعتی شروع به ذوب شدن کرده‌اند که در ۵۵۰۰ سال اخیر بی سابقه بوده است.
محققان هشدار می‌دهند عواقب این رویداد می‌تواند ویرانگر باشد. یخچال توئیتز یا Thwaites به عنوان یخچال «روز قیامت» شناخته می‌شود.
یخچال‌های طبیعی توئیتز و پاین آیلند به ترتیب با مساحتی معادل ۱۹۲۰۰۰ کیلومتر مربع (تقریباً به اندازه جزیره بریتانیای کبیر) و ۱۶۲۳۰۰ کیلومتر مربع، در صورت ذوب شدن موجب افزایش قابل توجه ارتفاع آب دریاها خواهند شد.
محققان نرخ تغییر سطح آب دریا را اندازه‌گیری کردند، که روشی غیرمستقیم برای اندازه‌گیری میزان از دست دادن یخ در اطراف یخچال‌های طبیعی است که در معرض خطر ذوب شدن ناشی از گرمایش جهانی هستند و پس از آن به چنین نتایجی رسیدند.
بر اساس همین بررسی نرخ امروزی عقب‌نشینی و ذوب یخچال‌های طبیعی در ۳۰ سال گذشته دو برابر شده است و این امر در طول ۵۵۰۰ سال گذشته بی‌سابقه است. امیدوارم براتون خبر   رکورد ذوب شدن یخچال‌های قطب جنوب شکسته شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-06-13 09:10:37