رویداد نقشه برداری مغز برگزار شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  رویداد نقشه برداری مغز برگزار شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی و فناوری، ششمین دوره سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز با هدف تبادل آخرین یافته‌های این حوزه برگزار شد. این رویداد زمینه‌ای فراهم کرده است تا ضمن بحث […]

رویداد نقشه برداری مغز برگزار شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  رویداد نقشه برداری مغز برگزار شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی و فناوری، ششمین دوره سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز با هدف تبادل آخرین یافته‌های این حوزه برگزار شد. این رویداد زمینه‌ای فراهم کرده است تا ضمن بحث و گفت‌وگو درباره آخرین تکنیک‌ها و آموزش‌های این رشته تبادل نظر و باعث هم‌افزایی و ارتقای گفتمان میان‌رشته‌ای شود.
در این سمپوزیوم حدود ۷۰۰ نفر شرکت کردند و به‌طورکلی ۶۰ مقاله دریافت و پس از داوری، ۱۷ مقاله جهت ارائه به‌صورت شفاهی پذیرفته شد. پنج پنل که هر کدام با یک موضوع از علم نقشه‌برداری مغز را در برمی‌گرفت در آخرین روز سمپوزیوم به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
۴۵ جلسه مابین شرکت‌های فعال در حوزه نقشه‌برداری مغز با نمایندگان انجمن‌های مختلف و مرتبط در راستای فعالیت‌های مشترک برگزار شد و از نتایج بحث و تبادل نظر این بخش می‌توانند در راستای فعالیت‌های دانش‌بنیان خود استفاده کنند.
در آیین اختتامیه این رویداد از پژوهشگران برگزیده در دو بخش تجلیل شد در بخش مهندسی از حمید سلطانیان زاده و شهرزاد طهماسب و در بخش کلینیکی از گیو شریفی و رضا رستمی تقدیر و تشکر شد.
در بخش چکیده‌های دریافتی در خصوص ارزش‌آفرینی کلینیکی پژوهش‌ها به برگزیده اول مهدی میرباقری با اهدای ۷.۵ میلیون تومان وجه نقد و لوح تقدیر و ۱۰۰۰ امتیاز باشگاه پژوهشگران نقشه‌برداری مغز و به برگزیده دوم علی قاضی‌زاده با اهدای ۴.۵ میلیون تومان و لوح تقدیر و ۶۰۰ امتیاز باشگاه پژوهشگران نقشه‌برداری مغز اهدا شد.
همچنین در بخش مسابقات، در مسابقه واسط مغز-رایانه با محوریت توجه شنیداری، از گروه ذهن زیبا به‌عنوان تیم اول با اهدای ۷.۵ میلیون تومان وجه نقد و گروه آنیگما به‌عنوان تیم دوم با اهدای ۴.۵ میلیون تومان و در آخر دو گروه گیلدا و live wired به‌عنوان گروه سوم با اهدای ۳ میلیون تومان به هرکدام تقدیر شد.
گروه A.A به‌عنوان مقام اول با ۷.۵ میلیون تومان و گروهNeuro_IUT به‌عنوان مقام دوم با ۴.۵ میلیون تومان و در نهایت گروهHPC به عنوان مقام سوم با ۳ میلیون تومان از برندگان پنجمین مسابقه ملّی تحلیل داده‌های تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی با محوریت سامانه‌های تشخیصی به کمک رایانه (CAD) بودند.
در پایان آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز از گروه تکنسین به‌عنوان رتبه اول با اهدای ۷.۵ میلیون تومان گروه ذهنک به‌عنوان رتبه دوم با اهدای ۴.۵ میلیون تومان و گروه Dr.Machine به‌عنوان رتبه سوم با اهدای ۳ میلیون تومان به عنوان برندگان دومین مسابقه ملی تحلیل داده‌های fNIRS با محوریت سیستم‌های واسط رایانه و مغز به‌منظور کمک به بیماران دارای اختلالات حرکتی تقدیر کرد. امیدوارم براتون خبر   رویداد نقشه برداری مغز برگزار شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-07-11 17:04:32