روایت «کوروساوا» از بی‌کاری یک پدر در خانه هنرمندان بررسی می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری روایت «کوروساوا» از بی‌کاری یک پدر در خانه هنرمندان بررسی می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، هشتمین جلسه مرور فیلم‌های تاریخ معاصر سینمای ژاپن در سینماتک خانه هنرمندان […]

روایت «کوروساوا» از بی‌کاری یک پدر در خانه هنرمندان بررسی می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری روایت «کوروساوا» از بی‌کاری یک پدر در خانه هنرمندان بررسی می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، هشتمین جلسه مرور فیلم‌های تاریخ معاصر سینمای ژاپن در سینماتک خانه هنرمندان ایران که روز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ در سالن استاد شهناز این مجموعه برگزار می‌شود، به نمایش فیلم «سونات توکیو» کیوشی کوروساوا اختصاص دارد.
پس از نمایش فیلم، حسین عیدی‌زاده به نقد و بررسی آن می‌پردازد.
در خلاصه داستان «سونات توکیو» آمده است: «پدر یک خانواده به علت تعدیل نیرو در شرکت، شغلش را از دست می‌دهد، اما توان گفتن این موضوع را به خانواده خود ندارد. او هر روز صبح مطابق معمول از خانه خارج می‌شود و وانمود می‌کند که به شرکت می‌رود اما در واقع در جست‌وجوی کار است…»
این فیلم در سومین جوایز فیلم‌های آسیایی برنده جایزه بهترین فیلم شد و توانست نامزد دریافت جایزه جوایز فیلم‌های آسیا اقیانوسیه نیز شود. همچنین در فستیوال فیلم کن در سال ۲۰۰۸ هم برنده جایزه هیات داوران شد.
کیوشی کوروساوا کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون ژاپنی است که بیشتر به‌خاطر پیشبرد ژانر وحشت ژاپنی شناخته شده است. امیدوارم براتون خبر   روایت «کوروساوا» از بی‌کاری یک پدر در خانه هنرمندان بررسی می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2022-06-04 14:11:19