رضا صفایی‌پور بازیگر پیشکسوت سینما بستری شد/ ابتلا به پارکینسون به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری رضا صفایی‌پور بازیگر پیشکسوت سینما بستری شد/ ابتلا به پارکینسون  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، رضا صفایی‌پور (طوفان) بازیگر پیشکسوت سینما روز گذشته ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در بیمارستان یاس تهران […]

رضا صفایی‌پور بازیگر پیشکسوت سینما بستری شد/ ابتلا به پارکینسون

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری رضا صفایی‌پور بازیگر پیشکسوت سینما بستری شد/ ابتلا به پارکینسون  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، رضا صفایی‌پور (طوفان) بازیگر پیشکسوت سینما روز گذشته ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در بیمارستان یاس تهران بستری شد.
این بازیگر پیشکسوت از چندی قبل درگیر بیماری پارکینسون شده و همین موضوع باعث کم‌کار شدن او در سینما شده است.
رضا صفایی‌پور ۱۳۲۸ در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل دیپلم رشته ادبی است، فعالیت خود را با کشتی کج شروع کرد و بعد از چند مقام قهرمانی در ورزش، وارد سینما شد و با نام طوفان به شهرت رسید.
رضا صفایی پور فعالیت خود را به صورت جدی در سال ۱۳۴۲ وقتی که سال ۱۴ سن داشت آغاز کرد و به عنوان ورزشکار بدلکار در فیلم «ترس و تاریکی» محمد متوسلانی حضور یافت.
سپس در سال ۱۳۴۸ با فیلم «قهرمانان» به کارگردانی ژان نگولسوک، محصول مشترک ایران و آمریکا به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و تا سال ۱۳۵۵ نزدیک به ۱۰ فیلم بازی کرد.
با فیلم «میرزا کوچک خان» در سال ۱۳۶۲ به بازیگری بازگشت و با حضور در فیلم‌های «فصل خاکستری»، «شکار در شب»، «پلاک» و «ضربه آخر» کم کم به شهرت رسید و در سال ۱۳۷۱ نیز با سریال دیدنی «سیمرغ» وارد قاب تلویزیون شد.
از آثار سینمایی که او که درآن ها به ایفای نقش پرداخته است می‌توان به فیلم‌های «سینه سرخ»، «خداحافظ سینما»، «سحرگاه پیروزی»، «چشم عقاب»، «شاهرگ»، «تهاجم»، «پاتک»، «جهنم سبز»، «حادثه در کندوان»، «خط آتش»، «مرضیه»، «آن ها هیچکس را دوست ندارند»، «ضربه آخر»، «صلیب طلایی»، «پوتین»، «شکار خاموش»، «جمیل»، «کانی مانگا»، «پلاک»، «میرزا کوچک خان»، «شکار در شب»، «فصل خاکستری»، «انفجار»، «مردی در آتش»، «چشمان بسته»، «جنوبی»، «گریز از مرگ»، «هفت مرد دلاور»، «خر دجال»، «غلام ژاندارم»، «ترس و تاریکی» اشاره کرد. امیدوارم براتون خبر   رضا صفایی‌پور بازیگر پیشکسوت سینما بستری شد/ ابتلا به پارکینسون براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-16 14:13:39