رشد ۸ درصدی نسخه نویسی الکترونیک در نوروز به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، امیر حسین حبیبیان افزود: در سال جاری در تعطیلات نوروز ۶۵ هزار پزشک نسخه الکترونیک تجویز کردند که در مقایسه با همین بازه زمانی در سال قبل، رشد ۸ درصدی داشته است. وی ادامه […]

رشد ۸ درصدی نسخه نویسی الکترونیک در نوروز

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، امیر حسین حبیبیان افزود: در سال جاری در تعطیلات نوروز ۶۵ هزار پزشک نسخه الکترونیک تجویز کردند که در مقایسه با همین بازه زمانی در سال قبل، رشد ۸ درصدی داشته است.
وی ادامه داد: از مجموع ۶۵ هزار پزشک، ۳۱ هزار پزشک عمومی و ۳۴ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص بوده اند و ۲۳ هزار پزشک عمومی و متخصص در بیمارستان‌ها مقیم بوده اند.
حبیبیان با بیان اینکه کل نسخه‌های الکترونیک در تعطیلات امسال صادر شده برابر با ۲ میلیون و ۲۳۴ هزار نسخه بوده است، گفت: این شاخص هم در مقایسه با سال قبل رشد ۸ درصدی دارد.
وی افزود: تعداد نسخه‌های الکترونیک از ابتدای اجرای طرح نسخه الکترونیک در دی ۱۴۰۰ از مرز، ۲۹۲ میلیون و ۵۸۰ هزار نسخه عبور کرده است.
گفتنی است؛ در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، حدود ۲ میلیون نسخه الکترونیکی ثبت شده است که بیشترین آن در استان خراسان رضوی بوده است. امیدوارم خبر  رشد ۸ درصدی نسخه نویسی الکترونیک در نوروز براتون مفید بوده باشه