«رازهای عملیات فریب» برملا می‌شود/ علت حمله و آمار شهدا و مفقودین به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «رازهای عملیات فریب» برملا می‌شود/ علت حمله و آمار شهدا و مفقودین  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مستند، «رازهای عملیات فریب» به کارگردانی ابراهیم شفیعی روایتی موشکافانه از یکی از […]

«رازهای عملیات فریب» برملا می‌شود/ علت حمله و آمار شهدا و مفقودین

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «رازهای عملیات فریب» برملا می‌شود/ علت حمله و آمار شهدا و مفقودین  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مستند، «رازهای عملیات فریب» به کارگردانی ابراهیم شفیعی روایتی موشکافانه از یکی از مهم‌ترین عملیات‌های تاریخ دفاع مقدس است که به تازگی با پشت سر گذاشتن آخرین مراحل تولید آماده شده و یکشنبه ۹ بهمن ماه در سایت هاشور منتشر می‌شود.
این مستند عملیات کربلای ۴ را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده و از زبان فرماندهان جنگ، به بررسی دقیق آن پرداخته است. همچنین با مروری بر اسناد تاریخی، تصاویر آرشیوی و مصاحبه‌های فرماندهان درگیر در این عملیات به شبهاتی که پیرامون لو رفتن آن وجود دارد، پاسخ داده، از سویی دیگر، موضوع عملیات فریب، علت حمله و آمار شهدا و مفقودین کربلای ۴ مورد بررسی موشکافانه قرار گرفته است.
مستند «رازهای عملیات فریب» که در قالب گزارش و آرشیو ساخته شده سراغ تعدادی از افراد مطلع در دفاع مقدس و چهره‌های نام‌آشنا رفته است که از آن جمله می‌توان به حسین الله کرم، رحیم قمیشی، علی مسجدی، نعمت الله حکیم و حسین محمدی که همگی از فرماندهان شاخص کربلای ۴ بودند، اشاره کرد.
عملیات کربلای ۴ یکی از پیچیده‌ترین و بزرگترین عملیات‌های دفاع مقدس است که در دی ماه سال ۱۳۶۵ انجام شد. شبهات مختلفی درباره آن وجود دارد که عمده آن ناظر بر لو رفتن عملیات و به شهادت رسیدن تعداد قابل توجهی از رزمندگان است. در این سال‌ها، موضوعات مختلفی درباره کربلای ۴ مطرح شده و مصاحبه‌های متعددی درباره آن از سوی چهره‌های شناخته‌شده جنگ صورت گرفته، مستند «رازهای عملیات فریب» تلاش کرده است تا با استفاده از اسناد و تصاویر آرشیوی به این شبهات پاسخ دهد.
عوامل تولید این مستند ۵۰ دقیقه‌ای عبارتند از تهیه‌کننده و کارگردان: ابراهیم شفیعی، مدیر تصویربرداری: امین سروری، تصویربردار: رامین مراقی، تدوین: محمد جواد پاک نفس، صدابردار و صداگذار: جلال سعادت یار، آهنگساز: اکبر بلالی، گرافیک: میلاد رحمانی، برنامه‌ریز و دستیار کارگردان: سحر برجی، مدیر تولید: میلاد عسگریان، طراحی لوگو: سحر حیدری نمین و روابط عمومی: مطهره کشاورز محمدیان. امیدوارم براتون خبر   «رازهای عملیات فریب» برملا می‌شود/ علت حمله و آمار شهدا و مفقودین براتون مفید بوده باشه

 
2023-01-29 18:01:40