رادیو نمایش با جشنواره فیلم اقوام ایرانی همراه می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری رادیو نمایش با جشنواره فیلم اقوام ایرانی همراه می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، مهدی حیدری رییس نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی و جمعی […]

رادیو نمایش با جشنواره فیلم اقوام ایرانی همراه می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری رادیو نمایش با جشنواره فیلم اقوام ایرانی همراه می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، مهدی حیدری رییس نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی و جمعی از مدیران این رویداد با محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش دیدار کردند.
حیدری رییس جشنواره در ابتدای این جلسه که به منظور همکاری و تعامل دوسویه و حمایت رادیو نمایش از این رویداد برگزار شد، درباره ضرورت‌های راه‌اندازی نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی بیان کرد: اگرچه روند تحقیق و پژوهش جشنواره از سال‌ها قبل آغاز شده بود اما برگزاری آن به ویژه در شرایط کنونی که اتحاد و همبستگی اقوام ایرانی بیش از پیش مهم است، یک ضرورت محسوب می‌شد. همچنین در امور رسانه‌ای و کارگروه‌های تخصصی جشنواره قبل از آغاز به کار رسمی فعالیت‌های آن تلاش‌های زیادی صورت گرفت.
وی با ابراز امیدواری نسبت به همراهی رادیو نمایش با این جشنواره بیان کرد: امیدواریم رادیو نمایش به عنوان یک رسانه تخصصی با مخاطبانی زیاد قبل و حین برگزاری جشنواره همراه‌مان باشد و بتوانیم از ظرفیت این رسانه محبوب برای اطلاع‌رسانی به سینماگران و مردم استفاده کنیم.
رییس جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی با اشاره به تشکیل کارگروه و کمیته تخصصی پژوهش در جشنواره عنوان کرد: بنا داریم نتایج و دستاوردهای جشنواره را بعد از برگزاری در کارگروهی ویژه پژوهش ارزیابی کنیم. همچنین استمرار فرآیند تحقیق قبل از جشنواره برای رسیدن به امر تولید در این رویداد اهمیت زیادی دارد.
حیدری همچنان پیشنهاد داد به جهت دسترسی عموم مردم در شهرستان‌ها و روستاها به رادیو و مخاطبان فراگیر آن، رادیو نمایش بتواند در امر پوشش و برنامه‌سازی از کارگاه‌های تخصصی جشنواره در ایام برگزاری در کنار این رویداد باشد.
محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش نیز در ادامه با اشاره به رسالت مهم جشنواره فیلم اقوام ایرانی عنوان کرد: به نظرم این جشنواره رسالت مقدس و مهمی را دنبال می‌کند. این رویداد در واقع یک قطعه از پازل و کلیتی به نام ملیت و فرهنگ ایران زمین است که همه اقوام ایرانی را زیر چتر وحدت ملی و انسجام اقوام می‌خواهد گردهم آورد.
در این نشست، کریم فرشاد دبیر اجرایی جشنواره، محسن خدابنده مشاور رییس، رکسانا قهقرایی مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی و میثم کریمی مدیر نشست‌های تخصصی جشنواره نیز حضور داشتند.
نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی به دبیری کمال تبریزی، توسط موسسه فرهنگی هنری فصل هنر ۹ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان جهت شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ دهم هاریکا ۱۴۰۲ به سایت جشنواره ارسال کنند. امیدوارم براتون خبر   رادیو نمایش با جشنواره فیلم اقوام ایرانی همراه می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-13 17:56:59