رئیس سیمافیلم به «نقد سینما» می‌آید/ بررسی «آرژانتین ۱۹۸۵» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری رئیس سیمافیلم به «نقد سینما» می‌آید/ بررسی «آرژانتین ۱۹۸۵»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، برنامه تلویزیونی «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری که به بیست و نهمین قسمت خود رسیده است، امشب […]

رئیس سیمافیلم به «نقد سینما» می‌آید/ بررسی «آرژانتین ۱۹۸۵»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری رئیس سیمافیلم به «نقد سینما» می‌آید/ بررسی «آرژانتین ۱۹۸۵»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، برنامه تلویزیونی «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری که به بیست و نهمین قسمت خود رسیده است، امشب ۲۷ مرداد با موضوع «آرشیو، تاریخ، سینما» در میز گفتگوی ویژه میزبان مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم می‌شود.
همچنین در آستانه سالگرد کودتای ۲۸ مرداد، در «میز نقد سینمای ایران» با حضور محمدرضا امامقلی مستندساز و محمد صابری روزنامه‌نگار سینمایی، مستند «کودتای ۵۳» تحلیل می‌شود. این اثر به کارگردانی تقی امیرانی که به ماجرای کودتای ۲۸ مرداد می‌پردازد، در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین فیلم مستند را از آن خود کرد.
«میز نقد سینمای جهان» نیز در این هفته به سراغ فیلم سینمایی «آرژانتین ۱۹۸۵» به کارگردانی سانتیاگو میتره رفته است و مهمانان این بخش آرش خوشخو و محمدرضا مقدسیان هستند. این تریلر سیاسی توانست جایزه بهترین فیلم خارجی گلدن گلوب ۲۰۲۳ را از آن خود کند.
فصل چهارم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری، میزبانی امیررضا مافی و با مشارکت سازمان سینمایی سوره، هرهفته جمعه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار سیما به صورت زنده روی آنتن می‌رود. امیدوارم براتون خبر   رئیس سیمافیلم به «نقد سینما» می‌آید/ بررسی «آرژانتین ۱۹۸۵» براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-18 17:55:34