دو خواسته شورای عالی نظام پزشکی از دولت به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، محمود فاضل، در جلسه اخیر شورای‌عالی نظام پزشکی که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، به طرح برخی از خواسته‌های شورا از هیأت دولت اشاره کرد و گفت: موضوع اول، اصلاح ترکیب شورای‌عالی بیمه […]

دو خواسته شورای عالی نظام پزشکی از دولت

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، محمود فاضل، در جلسه اخیر شورای‌عالی نظام پزشکی که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، به طرح برخی از خواسته‌های شورا از هیأت دولت اشاره کرد و گفت: موضوع اول، اصلاح ترکیب شورای‌عالی بیمه سلامت است که از ۱۰ سال پیش، همچنان بی حرکت مانده است.
وی افزود: از وزیر بهداشت به عنوان نماینده حقوقی دولت در شورای‌عالی نظام پزشکی، درخواست داریم از دولت بخواهد لایحه اصلاح ترکیب شورای عالی بیمه سلامت، هر چه سریع‌تر به مجلس ارسال شود.
فاضل ادامه داد: در حال حاضر ۹ عضو شورای‌عالی بیمه سلامت، دولتی و بیمه‌ها هستند و سازمان نظام پزشکی، تنها عضو غیر دولتی این شورا است.
رئیس شورای عالی نظام پزشکی، در ادامه موضوع تعرفه‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: خواسته دوم شورای عالی نظام پزشکی از وزیر بهداشت، این است که برای واقعی شدن تعرفه‌ها در دولت تلاش کند.
فاضل افزود: واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی، تکلیف دولت است و باید به مردم توضیح داده شود که چرا تعرفه‌ها باید واقعی شود.
وی گفت: سازمان نظام پزشکی، یک سازمان فراگیر و حرفه‌ای است که وظیفه حاکمیتی و صنفی را بر عهده دارد.
فاضل از شورای عالی نظام پزشکی، به عنوان پارلمان حوزه پزشکی و سلامت نام برد و افزود: بعد از سال ۸۳، شورای عالی نظام پزشکی در تصویب و تعیین آئین نامه‌ها، شأن تقنیننی و اجرایی دارد. امیدوارم خبر  دو خواسته شورای عالی نظام پزشکی از دولت براتون مفید بوده باشه