دعوت عین اللهی از وزرای بهداشت منطقه و جهان برای اجلاس تهران به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین اللهی، در حاشیه اجلاس دوحه در جمع اخباران گفت: جمهوری اسلامی ایران طرح «سلامت خانواده» را به عنوان راهکاری ریشه‌ای و اساسی برای سلامت جوامع در مقیاس بین‌المللی […]

دعوت عین اللهی از وزرای بهداشت منطقه و جهان برای اجلاس تهران

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین اللهی، در حاشیه اجلاس دوحه در جمع اخباران گفت: جمهوری اسلامی ایران طرح «سلامت خانواده» را به عنوان راهکاری ریشه‌ای و اساسی برای سلامت جوامع در مقیاس بین‌المللی مطرح کرده و از وزرای بهداشت سایر کشورها برای حضور در این همایش که ۱۵ و ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ در تهران برگزار خواهد شد، دعوت می کند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تجارب بسیار ارزنده‌ای در حوزه پیشگیری دارد و از کشورهای سرآمد جهان در این زمینه است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه هیأت ایرانی، متشکل از کارشناسان خبره بهداشتی، درمانی و بین الملل در این اجلاس سه روزه حضور فعالی خواهد داشت، عنوان کرد: وزرای بهداشت کشورهای مختلف تجربه‌های کشور خود در زمینه موضوع همایش را ارائه کرده و با سایر کشورها به اشتراک خواهند گذاشت.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های اجلاس بین المللی پوشش همگانی سلامت است که در آنها در زمینه ایمنی بیماران، درمان‌ها و پیشگیری از عوارض بیماری‌ها تبادل نظر خواهد شد.

وی تاکید کرد: دیپلماسی سلامت و ارتباط با وزرا، مسئولان، کارشناسان و بازارهای جهانی سلامت در دولت مردمی از موضوعات اولویتداری است که همواره پیگیری شده و حضور هر چه پررنگ‌تر ایران در بازارهای منطقه‌ای و جهانی با صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی کشورمان تحقق یافته است.

وزیر بهداشت یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با توسعه گردشگری سلامت و افزایش مراکزی که گردشگر سلامت می‌پذیرند، پذیرای بیماران از کشورهای منطقه و بسیاری از کشورهای جهان است.

اجلاس «کیفیت و ایمنی مراقبت‌های بهداشت و درمان»، با حضور شماری از وزرای بهداشت کشورهای منطقه و جهان در دوحه در حال برگزاری است. امیدوارم خبر  دعوت عین اللهی از وزرای بهداشت منطقه و جهان برای اجلاس تهران براتون مفید بوده باشه