درمان ناباروری‌ و سرطان‌ با همکاری دو نهاد علمی به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  درمان ناباروری‌ و سرطان‌ با همکاری دو نهاد علمی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، در جلسه مشترکی که بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و دانشگاه علوم […]

درمان ناباروری‌ و سرطان‌ با همکاری دو نهاد علمی

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  درمان ناباروری‌ و سرطان‌ با همکاری دو نهاد علمی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، در جلسه مشترکی که بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد تفاهم نامه ای در زمینه راهکارها و موارد مشترک همکاری این دو نهاد علمی به مرحله انعقاد رسید.
دکتر جواد محمدی، سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: باید کار گروهی، استفاده از ظرفیتهای مشترک همکاری، خود باوری و عملکرد مثبت برای رفع نیازهای کشور مد نظر قرار گیرد.
محمدی با بیان اولویتهای علمی و پژوهشی پژوهشگاه و اقدامات صورت گرفته و جاری، ادامه داد: برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ایران طرحهای پژوهشی و فناوری متعددی از جمله موضوع ناباروری، سرطان، بیماری های قلبی عروقی، تولید و تکثیر حیوانات مدل و ژن درمانی جهت تحقیق پژوهشگران و توسعه فناوری وجود دارد.
در ادمه این نشست دکتر عبدالرضا پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران ظرفیت ها ی علمی فراوانی دارد و با توجه به اهمیت موضوع، همکاری با پژوهشگاه ژنتیک به گسترش علم، فناوری و رفع احتیاجات علمی کشور کمک شایانی خواهد کرد.
وی ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف، اظهار داشت: عزم جدی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تقویت تعامل ها وجود دارد و امید است امضای تفاهم نامه، مسیر جدیدی را برای همکاری های مشترک هموار سازد و زمینه رشد بیشتر هر دو نهاد علمی فراهم شود. امیدوارم براتون خبر   درمان ناباروری‌ و سرطان‌ با همکاری دو نهاد علمی براتون مفید بوده باشه

 
2022-06-22 17:06:40