دبیر «شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران» منصوب شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری دبیر «شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران» منصوب شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به دبیر جدید […]

دبیر «شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران» منصوب شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری دبیر «شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران» منصوب شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به دبیر جدید شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور آمده است:
جناب آقای دکتر محسن پرویز
نظر به تعهد و روحیه انقلابی و مکتبی جناب‌عالی و سوابق ارزشمند فرهنگی هنری و شناخت مناسب از هنرمندان، به‌موجب این حکم به سمت «نماینده تام-الاختیار وزیر و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور» منصوب می‌شوید.
امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت‌های اعضای حقوقی و حقیقی این شورا در جهت پاسداشت شأن و منزلت هنرمندان، نویسندگان و شاعران و همچنین پیگیری تشکیل کمیته‌های تخصصی و انجام وظیفه محوله، موفق و مؤید باشید. محمدمهدی اسماعیلی / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»
محسن پرویز، پزشک، نویسنده و روزنامه نگار که در کارنامه حرفه‌ای خود مسئولیت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد، در حوزه ادبیات آثاری چون داستان‌های بلند معلم خودمانی و بوی گل، بوی او و مجموعه داستان‌های عبدالله، دیگر از پرستوها خبری نیست، آن روز در کنار تو و ستاره‌ای در زمین را به چاپ رسانده است.
ریاست چهار دوره رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز از دیگر سوابق وی به شمار می‌رود. همچنین از جمله کارهای بنیادین وی در امور کتاب و کتابخوانی، می‌توان به برقراری جوایزی چون جلال آل احمد، گام اول، کتاب فصل احیا و تقویت دو جشنواره پروین اعتصامی و شعر فجر، برگزاری نخستین همایش شاعران ایران و جهان، تأسیس خبرگزاری کتاب ایران (ای بنا) و بنیاد ادبیات داستانی اشاره کرد. وی هم اکنون رییس انجمن قلم ایران است. امیدوارم براتون خبر   دبیر «شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران» منصوب شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-12-17 05:13:25