دانشیار دانشگاه تهران برنده جایزه بین‌المللی جنین‌شناسی شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  دانشیار دانشگاه تهران برنده جایزه بین‌المللی جنین‌شناسی شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه تهران، دکتر جواد صادقی‌نژاد، دانشیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، برنده جایزه معتبر زایتزشمان-پروس (Zietzschmann-Preuss) شد. این جایزه که سالانه از سوی انجمن جهانی […]

دانشیار دانشگاه تهران برنده جایزه بین‌المللی جنین‌شناسی شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  دانشیار دانشگاه تهران برنده جایزه بین‌المللی جنین‌شناسی شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه تهران، دکتر جواد صادقی‌نژاد، دانشیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، برنده جایزه معتبر زایتزشمان-پروس (Zietzschmann-Preuss) شد.
این جایزه که سالانه از سوی انجمن جهانی آناتومی دامپزشکی به منظور پیشرفت علم جنین‌شناسی دامپزشکی به برترین مقاله در این حوزه اعطا می‌شود، به تازگی به مقاله‌ای از دکتر صادقی‌نژاد بخاطر مطالعه‌ای بر روی جنین گوسفند با استفاده از استریولوژی تعلق گرفت.
استریولوژی روشی استاندارد برای مورفومتری محسوب می‌شود و با استفاده از آن اطلاعات دوبعدی اندام‌ها به اطلاعات سه بعدی مبدل می‌شود.
جواد صادقی‌نژاد پس از گذراندن مأموریت پژوهشی در سال ۲۰۱۷، در دانشگاه آرهوس دانمارک که مبدع استریولوژی در دنیا است، موفق به راه‌اندازی این تکنیک در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد.
این مقاله در مجله «آناتومیا، هیستولوژیا، امبریولوژیا»، مجله رسمی انجمن جهانی آناتومی دامپزشکی، به چاپ رسیده و از اینجا دست‌یافتنی است. امیدوارم براتون خبر   دانشیار دانشگاه تهران برنده جایزه بین‌المللی جنین‌شناسی شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-03 17:32:40