دانشگاه علوم پزشکی آبادان برای پیشگیری از «تب دنگی» اقدام کند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,سیدمحمد مولوی در گفتگو با اخبار هاریکا اظهار کرد: بیماری خونریزی دهنده تب دنگی از طریق گزش «پشه آئدس» به انسان منتقل می‌شود و از طریق ویروس فرد را مبتلا می‌کند و همچنین بیشتر در […]

دانشگاه علوم پزشکی آبادان برای پیشگیری از «تب دنگی» اقدام کند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,سیدمحمد مولوی در گفتگو با اخبار هاریکا اظهار کرد: بیماری خونریزی دهنده تب دنگی از طریق گزش «پشه آئدس» به انسان منتقل می‌شود و از طریق ویروس فرد را مبتلا می‌کند و همچنین بیشتر در مناطق گرمسیری و استوایی شایع است.
وی افزود: از دانشگاه علوم پزشکی آبادان درخواست کردم برای پیشگیری از بیماری «تب دنگی» در این شهرستان اقدام ویژه انجام دهد.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پشه در آب راکد مانند گودال، کنار گلدان، داخل قوطی‌های کنسرو یا لاستیک خودرو و … رشد می‌کند.
مولوی با اشاره به وضعیت شهرهای اروندکنار و چوئبده، توضیح داد: در این دو شهر گودال آب راکد وجود دارد بنابراین ضرورت اقدامات پیشگیرانه همچون آموزش و اطلاع رسانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به همراه سایر دستگاه‌ها انجام شود.
وی گفت: در حال حاضر واکسن و یا داروی مرتبط با بیماری «تب دنگی» در دسترس نیست و درمان مشخصی ندارد. امیدوارم خبر  دانشگاه علوم پزشکی آبادان برای پیشگیری از «تب دنگی» اقدام کند براتون مفید بوده باشه