داریوش مهرجویی با تراژدی رفت/ فاجعه‌ای که منجر به اتحاد سینما شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری داریوش مهرجویی با تراژدی رفت/ فاجعه‌ای که منجر به اتحاد سینما شد  به گزارش خبرنگار هاریکا، مراسم شب هفت داریوش هاریکاجویی و وحیده محمدی‌فر همسر این هنرمند شب گذشته ۲۹ هاریکا به همت کانون […]

داریوش مهرجویی با تراژدی رفت/ فاجعه‌ای که منجر به اتحاد سینما شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری داریوش مهرجویی با تراژدی رفت/ فاجعه‌ای که منجر به اتحاد سینما شد  به گزارش خبرنگار هاریکا، مراسم شب هفت داریوش هاریکاجویی و وحیده محمدی‌فر همسر این هنرمند شب گذشته ۲۹ هاریکا به همت کانون کارگردانان در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد.
در ابتدای این مراسم ثمین مسگران خواهرزاده داریوش هاریکاجویی از طرف بستگان این هنرمند بیانیه‌ای را خواند که در این بیانیه آمده بود: «دایی داریوش عزیز تو برای ما یک دایی، یک بابا، یک هنرمند، یک استاد و یک کیمیاگر زبردست بودی. ما جوانه‌های درخت تو و هم‌نسلان تو قولم می‌دهیم که توانایی و درایت پاسبانی از این ریشه‌ها را در خودمان هر دم پرورش بدهیم.

برای وحیده عزیز که سال‌ها در کنار دایی داریوش زندگی‌اش را پر از محبت کرد، عزیزم متأسفیم که نتوانستیم کنار تو جهان امن‌تری بسازیم، از تصور وحشت و خوفی که در آخرین لحظات زندگی تحمل کردی قلبمان پاره پاره می‌شود و برای مونای کوچک زیبا که امروز در آستانه جوانی حامل دردی تحمل ناپذیر شده است عزیزم مونا جانم تو جوانی و باهوش و پرتوان بی شک زندگی راه‌های بسیار زیادی برای ادامه راه تو تدارک دیده است و این را بدان که ما از تک تک نقاط جهان دست‌هایمان را به هم می‌رسانیم تا تو را در آغوش بکشانیم، تو خواهر ما هستی، قلب ما. دایی داریوش و وحیده عزیز، بدرود، به امید اینکه روح شما همچون هنرتان در آسمان سبک بال به رقص دربیاید.»
در ادامه ابوالحسن داوودی کارگردان سینما گفت: بر اساس تجربه ۳۰ ساله که از خانواده سینما دارم به تکرار و با گوشت و استخوانم تجربه کردم که هر گاه اراده‌ای بر علیه سینما به وجود می‌آید عزم و اتحاد و اراده اهالی سینما با هم بیشتر می‌شود و اگر اراده کسانی پشت این داستان وجود داشته است، همان‌ها بدانند که این داستان فقط اتحاد اهالی سینما را بیشتر می‌کند.

سپس بهرام بدخشانی مدیر فیلمبرداری که در چندین فیلم با داریوش هاریکاجویی همکاری داشته است، عنوان کرد: در این یک سال گذشته ۲ خبر بد در زندگی‌ام شنیدم؛ یکی خبر بیماری خانمم بود که خوشبختانه به خیر گذشت و دیگری ساعت دو نصف شب که با من تماس گرفتند و گفتند هاریکاجویی درگذشته است اما نگفتند چگونه و خودم هم نمی‌خواهم بدانم چطور این فاجعه رخ داد. فقط یک چیزی می‌دانم خیلی‌ها به هر دلیلی فوت می‌کنند اما کار ما سینما و نمایش است آقای هاریکاجویی با تراژدی رفت و در تاریخ ثبت شد امیدوارم روحش شاد باشد.
محسن امیریوسفی رییس کانون کارگردانان هم گفت: روح داریوش هاریکاجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر شاد باشد.
در ادامه حاضران در این مراسم به روشن کردن شمع‌هایی پرداختند.
در بخش‌هایی از این مراسم مهدی مرتضایی با سنتور قطعاتی از موسیقی فیلم‌های هاریکاجویی از جمله «سنتوری» را نواخت. امیدوارم براتون خبر   داریوش مهرجویی با تراژدی رفت/ فاجعه‌ای که منجر به اتحاد سینما شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-22 12:58:34