حیات دوباره ۱۰ بیمار با اهدای اعضای ۳ بیمار مرگ مغزی به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، محسن همتی افزود: در واحد فراهم آوری اعضای بیمارستان سینا از خانواده سه بیمار که بر اثر خون ریزی عروق مغز، دچار مرگ مغزی شده بودند، رضایت گرفته شد و به […]

حیات دوباره ۱۰ بیمار با اهدای اعضای ۳ بیمار مرگ مغزی

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، محسن همتی افزود: در واحد فراهم آوری اعضای بیمارستان سینا از خانواده سه بیمار که بر اثر خون ریزی عروق مغز، دچار مرگ مغزی شده بودند، رضایت گرفته شد و به طور همزمان در یک روز اعضای حیاتی اهدا کنندگان، به گیرندگان عضو پیوند شد.
هماهنگ کننده ارشد واحد فراهم آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: همچنین بافت و نسوج این سه بیمار مرگ مغزی به ارتقا کیفیت زندگی یا نجات ۵۰ نفر از معلولیت کمک می‌کند.
همتی با اشاره به افزایش آمار رضایت گیری از بیماران مرگ مغزی برای اهدای عضو در ماه رمضان و ماه محرم، گفت: کسانی هم هستند که با وجود بیمار مرگ مغزی رضایت ندادند و اعضای سالم بیمارشان که قابلیت اهدا و نجات جان چند نفر را داشت، به خاک سپرده شد.
هماهنگ کننده ارشد واحد فراهم آوری اعضا دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با فرهنگ سازی، روند اهدا عضو نسبت به قبل بهتر شده است، خانواده‌های بیشتری رضایت می‌دهند که سریع‌تر با اهدای عضو بیمار مرگ مغزی، نجات بخش جان بیماران بیشتری باشند.
همتی بار دیگر از خانواده‌های دارای بیمار مرگ مغزی خواست به پیوند عضو رضایت دهند تا از مرگ روزانه ۷ تا ۸ بیمار به دلیل نرسیدن عضو پیوندی، جلوگیری شود. امیدوارم خبر  حیات دوباره ۱۰ بیمار با اهدای اعضای ۳ بیمار مرگ مغزی براتون مفید بوده باشه