حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور در ۷ گروه تخصصی به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور در ۷ گروه تخصصی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این اولویت‌ها توسط کارگروه‌های تخصصی بنیاد که […]

حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور در ۷ گروه تخصصی

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور در ۷ گروه تخصصی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این اولویت‌ها توسط کارگروه‌های تخصصی بنیاد که عبارتند از علوم پایه و علوم زیستی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، اجتماعی و هنر و کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی استخراج شده است. این اولویت ها با دو رویکرد نیازهای ضروری کشور و جریان‌های علمی روز جهان تدوین شده است.
هدف از این اعلام فراخوان توسط کارگروه‌ها، جهت دهی علمی و حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور برای ورود و یا عمق‌بخشی به تحقیقات در این عرصه‌ها است.
در این راستا میزان حمایت از طرح‌های ارسالی در زمینه اولویت‌های ذکر شده در این فراخوان تا سقف سه برابر شرایط عادی طرح ها در نظر گرفته شده است. بدیهی است این سقف حمایت، پس از داوری و ارزیابی عمیق و تخصصی و تعهد بروندادهای برجسته علمی و فناوری، تخصیص خواهد یافت.
هر کارگروه تعداد محدودی اولویت و زیراولویت مشخص کرده است. توصیه می‌شود تا محققان و دانشمندان متقاضی ارسال طرح، اولویت‌های اعلام شده را به دقت مطالعه و سپس با ذکر کد دقیق فراخوان نسبت به ارسال طرح خود تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ از طریق سامانه کایپر اقدام کنند.
برای بالا بردن امکان پذیرش طرح ارسالی باید تخصص مجری و متقاضی اصلی طرح در راستای اولویت انتخاب شده باشد. تلاش شود تا از تخصص های متنوع و مرتبط با اولویت استفاده شود.
همکاری‌های بین دانشگاهی هدفمند و موثر و همکاری بین‌المللی موثر و هدفمند تشویق می‌شود. در صورت وجود نهاد بهره‌بردار و متقاضی در جامعه و یا صنعت، امتیاز ویژه تعلق می‌گیرد. برای دسترسی به کتابچه به اینجا مراجعه کنید امیدوارم براتون خبر   حمایت ویژه از اندیشمندان و محققان برجسته کشور در ۷ گروه تخصصی براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-26 13:07:05