حمایت موسسه تحقیقات علوم پزشکی از تحقیقات فناورانه و محصول محور به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  حمایت موسسه تحقیقات علوم پزشکی از تحقیقات فناورانه و محصول محور  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی با بیان این مطلب عنوان کرد: در راستای شعار […]

حمایت موسسه تحقیقات علوم پزشکی از تحقیقات فناورانه و محصول محور

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  حمایت موسسه تحقیقات علوم پزشکی از تحقیقات فناورانه و محصول محور  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی با بیان این مطلب عنوان کرد: در راستای شعار سال مبنی بر “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین” همه حمایت‌های وزارت بهداشت در حوزه تحقیقات به تولید و فناوری متمرکز شده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: علاوه بر اینکه همه منابع حمایتی وزارت بهداشت به سوی تحقیقات محصول محور سوق داده شدن در موسسه نیماد نیز فرآیندی در نظر گرفته شده و ۶۰ درصد حمایت‌های آن نیز به سمت فناوری هدایت شدند.
وی با اشاره به آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان که با محوریت وزارت بهداشت و هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تصویب رسیده است، گفت: در این آیین نامه نحوه حمایت‌ها و دغدغه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت دیده شده است. هر شرکتی که طبق این آیین‌نامه حایز شرایط لازم باشد می‌تواند درخواست خود را به معاونت علمی ریاست جمهوری ارائه کند آنها هم طبق ضوابط بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند و مجوز دانش بنیان صادر می شود. به محض صدور مجوز نیز تسهیلات بسیار مطلوبی که به طور مشخص در زمینه نظام سلامت در نظر گرفته شده است، در دسترس شرکت‌ها خواهد بود.
پناهی تاکید کرد: ضروری است پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و اعضای هیات علمی محصولات خود را با علوم دانش بنیان پیش ببرند زیرا قوانین و دستورالعمل‌های حمایتی مناسبی در نظر گرفته شده است. امیدوارم براتون خبر   حمایت موسسه تحقیقات علوم پزشکی از تحقیقات فناورانه و محصول محور براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-08 08:06:19