«حریم» در ۲ جشنواره بین المللی/ قصه زنان دردکشیده و جنون خشکسالی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «حریم» در ۲ جشنواره بین المللی/ قصه زنان دردکشیده و جنون خشکسالی  به گزارش خبرگزاری هاریکا، فیلم کوتاه «حریم» به تهیه کنندگی پیمان شاه‌محمدی و علیرضا نظارت و کارگردانی حسین بابائیان که به تازگی […]

«حریم» در ۲ جشنواره بین المللی/ قصه زنان دردکشیده و جنون خشکسالی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «حریم» در ۲ جشنواره بین المللی/ قصه زنان دردکشیده و جنون خشکسالی  به گزارش خبرگزاری هاریکا، فیلم کوتاه «حریم» به تهیه کنندگی پیمان شاه‌محمدی و علیرضا نظارت و کارگردانی حسین بابائیان که به تازگی مراحل تولید و امور استودیویی خود را به پایان رسانده است، برای حضور در شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی Red Rock آمریکا در ۲ بخش بازار فیلم و بخش اصلی و نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی accordi @DISACCORDI ایتالیا در بخش رسمی فیلم های کوتاه بین المللی انتخاب شده و به رقابت می‌پردازد.
پیمان شاه محمدی تهیه کننده و مدیر امور استودیویی و پخش بین المللی فیلم کوتاه «حریم» در این باره توضیح داد: «حریم» یک دغدغه هنری مهم برای تمام عوامل آن به حساب می آید چون به یکی از مهمترین نگرانی حال حاضر نه تنها ایران بلکه جهان می پردازد؛ خشکسالی و به موازات آن حقوق بشر و بحران زنان و کودکان فقر. این فیلم نگاهی صریح و بدون موضع گیری به حقوق زنان و کودکان در تمدن کنونی دارد که در فیلمنامه حریم به معضل کم آبی و خشکسالی گره خورده است.
وی درباره مضمون فیلم بیان کرد: مضمون فیلم مستقیما توجه هر مخاطبی را در سراسر دنیا به خود جلب می کند و زنگ خطری به حساب می آید برای یک اتفاق مهم جهانی که باید مدیریت شود.
شاه محمدی درباره حضور فیلم در ۲ جشنواره بین المللی عنوان کرد: اولین حضور بین المللی فیلم کوتاه «حریم» همزمان در ردراک آمریکا است. ما هم در بخش بازار فیلم و هم در بخش جشنواره ردراک حضور داریم. جشنواره بین المللی رد راک آمریکا مراحل مختلف و دشواری را برای انتخاب فیلم ها دارد که این پروسه در هر دوره از جشنواره نزدیک به یک سال طول می کشد و برای همین است که از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع هم در بخش انتخاب و هم در بخش اعلام نتایج و نامزدها نیز به چشم می خورد. از داوران سرشناس این جشنواره معتبر می توان به بن پرادفوت نامزد اسکار اشاره کرد.
شاه محمدی که مدیر امور توزیع و پخش بین المللی فیلم کوتاه «چرخه» نیز است در این باره توضیح داد: فیلم کوتاه «چرخه» به کارگردانی و تهیه کنندگی وحید رابودان که مجری طرح آن موسسه فرهنگی هنری «کارنامه» است نیز در بخش بازار فیلم جشنواره ردراک حضور خواهد داشت.
وی در پایان گفت: دومین حضور بین المللی فیلم کوتاه «حریم» در ناپولی ایتالیا و در جشنواره بین المللیِ فیلم کوتاه accordi @DISACCORDI، است که ۷ تا ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲ برابر با ۱۶ تا ۲۲ آبان‌ ماه در حال برگزاری است. این جشنواره پذیرای فیلم‌ها و فیلمسازان از سراسر جهان است تا هنر فیلم‌های کوتاه مستقل را با مخاطبان محلی به اشتراک بگذارند. همچنین فیلمسازان فرصتی برای شبکه سازی و توسعه حرفه ای و تشویق گردشگری فرهنگی و توسعه صنعت فیلم در ناپلی و مناطق اطراف آن را دارند. این جشنواره، یک جشنواره مخاطب پسند است که بر همه ژانرها تمرکز دارد. بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلم کوتاه بین المللی، بهترین فیلم کوتاه مستند، بهترین فیلم کوتاه انیمیشن، بهترین فیلم کوتاه محیطی، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، جایزه ویژه تماشاگران بخش های مختلف این جشنواره به حساب می آیند.
در فیلم «حریم» هاریکاانه عزآباد، رضا رباط جزی، نریمان علی لیواری و نازنین زهرا احمدی به ایفای نقش پرداخته‌اند.
سایر عوامل فیلم نیز عبارتند از نویسنده و کارگردان: حسین بابائیان، تهیه کنندگان: پیمان شاه محمدی، علیرضا نظارت، مدیر فیلمبرداری: یونس سبزی، مدیر صدابرداری: حمید زیباکلام، دستیار کارگردان: میلاد حسینی، برنامه ریز: غلامرضا آقایاری، منشی صحنه: سمیه جهانشاهی، آهنگساز: محمدرضا سیفی، طراح گریم: الدوز عزیزی، عکاس: کیمیا غفاری. امیدوارم براتون خبر   «حریم» در ۲ جشنواره بین المللی/ قصه زنان دردکشیده و جنون خشکسالی براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-13 17:13:52