جوایز فنی در «سینماحقیقت» ماند/ صدای مخالفان و موافقان شنیده شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جوایز فنی در «سینماحقیقت» ماند/ صدای مخالفان و موافقان شنیده شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، سه‌شنبه ۴ مرداد ماه محمد حمیدی مقدم دبیر […]

جوایز فنی در «سینماحقیقت» ماند/ صدای مخالفان و موافقان شنیده شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جوایز فنی در «سینماحقیقت» ماند/ صدای مخالفان و موافقان شنیده شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، سه‌شنبه ۴ مرداد ماه محمد حمیدی مقدم دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، میزبان تعدادی از نمایندگان صنوف، کارشناسان و متخصصان سینمای مستند بود.
در این جلسه، دلایل تغییر جوایز، تخصصی‌تر شدن شکل داوری، واگذار شدن جوایز تخصصی به صنوف سینمای مستند، و ضرورت استمرار حمایت و نقش انگیزشی جشنواره «سینماحقیقت» از سینماگران مستند بحث و بررسی شد.
دبیر جشنواره و شورای برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» پس از جلسه دیروز و بررسی مجدد اعلام کرد جشنواره شانزدهم که آذرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، در عنوان جوایز و داوری به شیوه گذشته وفادار می‌ماند.
همچنین با توجه به ضرورت بسترسازی بیشتر برای بحث و تبادل نظر درباره این موضوع و لزوم شنیدن صداهای موافق و مخالف صنوف مختلف، مستندسازان و کارشناسان، سلسله مباحث تخصصی و نظری با این موضوع برگزار خواهد شد و فرصت اظهارنظر و گپ و گفت موافقان و مخالفان این طرح برای مستندسازان، نمایندگان رسانه‌ها و کارشناسان فراهم می‌شود.
شورای برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، توسعه کیفیت سینمای مستند، استانداردسازی، توجه به الزامات ورود به دنیای تازه و نگاه تخصصی به رویدادهای جشنواره‌ای را هدف خود می‌داند و مصر است با برنامه ریزی و اجرای طرح‌های مختلف این هدف را محقق کند. امیدوارم براتون خبر   جوایز فنی در «سینماحقیقت» ماند/ صدای مخالفان و موافقان شنیده شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-07-27 18:12:02