جنایات رژیم صهیونیستی مغایر با اهداف سازمان های بین المللی است به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین‌اللهی، در نشست بررسی وضعیت بهداشت در اراضی اشغالی فلسطین ضمن محکومیت اقدامات جنایت کارانه رژیم صهیونیستی در فلسطین، این جنایات را مغایر با اهداف و اصول سازمان‌های بین المللی […]

جنایات رژیم صهیونیستی مغایر با اهداف سازمان های بین المللی است

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین‌اللهی، در نشست بررسی وضعیت بهداشت در اراضی اشغالی فلسطین ضمن محکومیت اقدامات جنایت کارانه رژیم صهیونیستی در فلسطین، این جنایات را مغایر با اهداف و اصول سازمان‌های بین المللی و از جمله سازمان جهانی بهداشت دانست.
وی در جریان هفتاد و هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت در ژنو، با تقدیر از تلاش‌های مستمر مجمع جهانی سلامت و مدیرکل سازمان جهانی بهداشت برای بهبود شرایط بهداشتی در فلسطین، تاکید کرد: گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت در ماه می ۲۰۲۴ نشان داد که به وضعیت وخیم بهداشتی جاری در غزه رسیدگی نمی‌شود.
وزیر بهداشت با بیان اینکه سیستم بهداشتی در فلسطین اشغالی زیر آتش است و تمام ابعاد زندگی و سلامت مردم مظلوم این منطقه را تحت تأثیر قرار داده است، با انتقاد از عملیات‌های نظامی رژیم جعلی و آپارتاید صهیونیستی، این اقدامات را نقض فاحش قوانین بین المللی و حقوق بشر دانست.
عین اللهی تاکید کرد: جنایات رژیم صهیونیستی در ابعاد جنگی، جنایت علیه بشریت، نسل کشی، کودک کشی، پاکسازی قومی و آوارگی اجباری است و نشان دهنده ماهیت مطلقاً رها شده این رژیم جعلی در ارتکاب جنایات است.
وزیر بهداشت با اشاره به ناکامی جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت در پایان دادن به اشغال غیرقانونی و وحشی گری های رژیم تحمیلی بر مردم فلسطین، یادآور شد: در مرحله‌ای از تاریخ هستیم که پایان دادن به زندگی افراد مظلوم و بی گناه، ادامه دارد. سکوت و عدم اقدام عملی جامعه بین الملل، چراغ سبزی برای تداوم این جنایات است.
عین اللهی با تاکید بر اینکه در شرایط وخیم بهداشتی مردم بی دفاع غزه، بهبود نظام سلامت بدون کمک‌های فوری بین‌المللی امکان پذیر نیست، تصریح کرد: تداوم وضع موجود باعث تشدید آسیب پذیری مردم آن منطقه می‌شود. متأسفانه مسیر امدادرسانی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین مسدود شده و گروه‌های آسیب پذیر شامل بیماران، کودکان، زنان و معلولان در معرض خطر شدید قرار گرفته‌اند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: جامعه بین المللی باید اقدامات حمایتی ملموسی در جهت رفع نیازهای اساسی و ضروری جمعیت آسیب دیده غزه و فلسطین، ارائه کمک‌های لازم برای کاهش رنج مردم این کشور و همچنین هموار کردن مسیری برای پایان نسل کشی را در دستور کار قرار دهد.
عین اللهی، تخریب و آسیب گسترده به زیرساخت‌های سیستم بهداشتی غزه از جمله بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، آمبولانس‌ها، امکانات آموزشی و سیستم آب و فاضلاب را موجب کاهش دسترسی به خدمات اولیه سلامت دانست و گفت: وضعیت کنونی غزه و فلسطین، هشدار دهنده است و تهاجم وحشیانه و خلاف قانون، عرف و انسانیت از سوی صهیونیست‌ها به مراکز درمانی و نیروهای حوزه سلامت در آن منطقه، باعث تشدید وضعیت بحرانی می‌شود.
وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد: جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه بشریت و نقض فاحش حقوق بشر که همگی مغایر با اهداف و اصول سازمان جهانی بهداشت هستند، باید صریحاً محکوم شوند. امیدوارم خبر  جنایات رژیم صهیونیستی مغایر با اهداف سازمان های بین المللی است براتون مفید بوده باشه