جلال مقامی چشم از جهان فروبست/ وداع با صدای «دیدنی‌ها» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جلال مقامی چشم از جهان فروبست/ وداع با صدای «دیدنی‌ها»  به گزارشهاریکا خبر، جلال مقامی دوبلور با سابقه سینما و تلویزیون ایرانی امروز پنجشنبه ۵ آبان و در سن ۸۱ سالگی دار فانی را وداع گفت. […]

جلال مقامی چشم از جهان فروبست/ وداع با صدای «دیدنی‌ها»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جلال مقامی چشم از جهان فروبست/ وداع با صدای «دیدنی‌ها»  به گزارشهاریکا خبر، جلال مقامی دوبلور با سابقه سینما و تلویزیون ایرانی امروز پنجشنبه ۵ آبان و در سن ۸۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.
شراره حضرتی خواهرزاده این هنرمند فقید در فضای مجازی خود با انتشار متنی این خبر را تأیید کرد. در متن حضرتی چنین آمده است: «پدر دومم، دایی نازنینم، استاد جلال مقامی، آقای دیدنی‌ها، صدا و چهره تو در قلب ایران جاودانه است. ۲ مرداد ۱۳۲۰ – ۵ آبان ۱۴۰۱»
زنده‌یاد مقامی به عنوان دوبلور و مدیر دوبلاژ آثار ماندگاری را از خود در عرصه سینما و تلویزیون ایران به ثبت رسانده است.
وی در آثار مطرح سینمای جهان صداپیشگی بازیگران مطرحی چون رابین ویلیامز، رابرت ردفورد، عمر شریف، وارن بیتی، مونتگومری کلیفت، مارچلو ماستریانی، مایکل کین، استیو مک‌کویین، داستین هافمن، کلینت ایستوود، جک نیکلسون و آل پاچینو را انجام داده است.
زنده‌یاد مقامی از سال ۱۳۶۲ اجرای برنامه «دیدنی‌ها» را بر عهده داشت که به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی ایران شناخته می‌شود.
خبرگزاری هاریکا در گذشت زنده‌یاد جلال مقامی را به خانواده این هنرمند و جامعه هنری تسلیت می‌گوید. امیدوارم براتون خبر   جلال مقامی چشم از جهان فروبست/ وداع با صدای «دیدنی‌ها» براتون مفید بوده باشه

 
2022-10-28 13:17:58