جزئیات برنامه حمایت از دانشگاه‌ها و موسسات مأموریت گرا اعلام شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  جزئیات برنامه حمایت از دانشگاه‌ها و موسسات مأموریت گرا اعلام شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در نظر […]

جزئیات برنامه حمایت از دانشگاه‌ها و موسسات مأموریت گرا اعلام شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  جزئیات برنامه حمایت از دانشگاه‌ها و موسسات مأموریت گرا اعلام شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در نظر دارد از طرح‌های تحقیقاتی که به حل مسائل منطقه‌ای و استانی کمک می‌کند، حمایت ویژه‌ای داشته باشد.
به همین منظور این صندوق طی نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور اعلام کرده است: «صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران) در نظر دارد از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی که به‌صورت مأموریت‌گرا و در راستای حل مسائل استانی و ملی گام برمی‌دارند، به طور ویژه حمایت نماید. در این راستا برنامه‌ای با عنوان «حمایت از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی مأموریت‌گرا» تدوین شده است. در این برنامه تفاهم‌نامه‌ای بین رئیس دانشگاه یا مؤسسه پژوهشی و رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد علم ایران) به‌صورت برنامه‌محور و حداکثر در ۵ حوزه پژوهشی امضا خواهد شد.»
در ادامه متن این نامه آمده است: حمایت‌ها شامل کرسی‌های پژوهشی، طرح‌های پژوهشی، طرح‌های پسادکتری، رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد بوده و میزان حمایت نسبت به طرح‌های عادی صندوق تا ۵۰ درصد بیشتر خواهد بود.
دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی می‌توانند با مراجعه به پرتال صندوق از جزئیات طرح اطلاع یابند.
همچنین شیوه‌نامه اجرایی این طرح به‌منظور جهت‌دهی به طرح‌های تفاهم‌نامه‌ای اجرا شده در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (بنیاد ملی علم ایران) تهیه شده است.
این شیوه‌نامه به شکلی طراحی شده که دستاوردها برای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و بنیاد علم ایران و در نهایت جامعه مؤثر و سودمند باشد. امیدوارم براتون خبر   جزئیات برنامه حمایت از دانشگاه‌ها و موسسات مأموریت گرا اعلام شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-15 17:32:30