جذب ۵هزار نخبه در دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۲ به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  جذب ۵هزار نخبه در دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۲  دکتر ناصر باقری مقدم درگفتگو باهاریکا خبر درباره جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی یک برنامه مشترک بین بنیاد ملی نخبگان و سازمان […]

جذب ۵هزار نخبه در دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۲

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  جذب ۵هزار نخبه در دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۲  دکتر ناصر باقری مقدم درگفتگو باهاریکا خبر درباره جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی یک برنامه مشترک بین بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور اداری و استخدامی است که شیوه نامه آن نیز به صورت مشترک توسط بنیاد و سازمان تهیه شده است.
به گفته قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، بر اساس این برنامه قرار است حدود ۲ هزار نخبه ای که توسط بنیاد مورد ارزیابی و تأیید قرار گرفته اند در دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارت نیرو، دانشگاه فرهنگیان و وزارت اموزش و پرورش، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بنادر کشور جذب شوند.
وی با بیان اینکه تاکنون این دستگاه‌ها اعلام نیاز کرده اند تا از ظرفیت نخبگان بهره مند شوند گفت: این دو هزار نفر از طریق دو فراخوان از سوی بنیاد ملی نخبگان ثبت نام و ارزیابی و توسط سازمان امور استخدامی جایابی در دستگاه‌ها شده اند.
باقری مقدم خاطر نشان کرد: در حال حاضر این تعداد نخبه در مرحله جانمایی در دستگاه‌های اجرایی هستند تا به صورت رسمی و پیمانی در مشاغل متناسب نخبگان فعالیت کنند.
وی با تاکید بر اینکه این افراد بعد از جانمایی نیاز به آزمون استخدامی ندارند، افزود: مشاغل متناسب با حضور نخبگان توسط دستگاه‌ها اعلام و پس از تأیید سازمان امور اداری و استخدامی نخبگان آماده جانمایی در دستگاه‌ها هستند. این افراد بر اساس نیاز و اولویت دستگاه‌ها جانمایی می‌شوند.
باقری مقدم گفت: قرار است سال آینده ۵ هزار نفر از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی جذب شوند.
وی ادامه داد: همچنین پیش بینی می‌شود که دستگاه‌های اجرایی بیشتری آماده اثرگذاری و حضور نخبگان باشند. امیدوارم براتون خبر   جذب ۵هزار نخبه در دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۲ براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-25 11:55:46