جذب و بکارگیری بالغ بر ۲۹۰۰ دانشجو-طلبه و نودانش‌آموخته‌برتر به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  جذب و بکارگیری بالغ بر ۲۹۰۰ دانشجو-طلبه و نودانش‌آموخته‌برتر  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، محمدصادق موحد معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: خلاقیت، مسئله‌مندی با توجه به ساحت‌های متنوع استعدادی و […]

جذب و بکارگیری بالغ بر ۲۹۰۰ دانشجو-طلبه و نودانش‌آموخته‌برتر

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  جذب و بکارگیری بالغ بر ۲۹۰۰ دانشجو-طلبه و نودانش‌آموخته‌برتر  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، محمدصادق موحد معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: خلاقیت، مسئله‌مندی با توجه به ساحت‌های متنوع استعدادی و تخصصی در قالب فعالیت‌های تیمی با هدایت اساتید خبره و راهبران صنعتی به منظور حل مسایل کشور، منظومه‌ای است که بنیاد ملی نخبگان آن را طراحی و با همکاری نهادها و شرکت‌ها به عنوان صاحبان مسائل، اجرا می‌کند.
وی افزود: از این رو طرح احمدی روشن فرصت بی‏ بدیلی را برای توانمندسازی آینده‏‌سازان حول مسایل اولویت‏‌دار کشور فراهم می‌‏کند.
معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به دورۀ هفتم این طرح ادامه داد: طرح توسعۀ هسته‌های مسئله محور پژوهشی و فناورانه در حالی به مرحله فرایند تیم‌سازی خود رسیده است که با در نظر گرفتن تغییراتی در امکان عضویت افراد مستعد در هسته‌های تأیید شده، دوازده مسیر ورود به این تیم‌ها در نظر گرفته شده و به طور مشخص نودانش‌آموختگان برتر و استادیاران جوان نیز امکان حضور در این هسته ها را دارا هستند.
وی ادامه داد: راهبرد بنیاد در دورۀ هفتم تمرکز بر شناسایی صورت‌ مسایلی بود که علاوه بر بنیاد، حامیان دیگری نیز داشته باشند. در نتیجه ضمن افزایش ۱۰۰ درصدی در تعداد کل موضوعات تأیید شده در شورای راهبری، تعداد پیشنهادههای دارای حامی با افزایش ۵.۴ برابری نسبت به دورۀ ششم مواجه شد.در دورۀ هفتم تعداد ۱۹۵۸ پیشنهاده به دبیرخانه طرح واصل شد که از این تعداد ۵۸۵ پیشنهاده در تهران و بقیه در سایر استانها بود. استان یزد با ثبت ۲۳۲ پیشنهاده دارای بیشترین آمار بود.
معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در ادامه تصریح کرد: با توجه به داوری‌‏های انجام شده نهایتاً ۵۰۹ پیشنهاده بر اساس معیارهایی نظیر میزان نوآوری، دانش محوری، نیاز و اولویت استانی، منطقه‏‌ای و ملی، و همچنین تأکید بر تقاضامحوربودن به تأیید شورای راهبری رسید. از این تعداد ۳۸۹ پیشنهاده تقاضامحور و بقیه در قالب موضوعات اولویت‌محور است و در معرض انتخاب توسط دانشجویان و نودانش‌آموختگان و طلاب برتر قرار گرفته‌‏است.
وی اضافه کرد: از این نقطه نظر می‌توان گفت که شاهد رشد ۳۵۰ درصدی در تعداد طرح‌های تقاضامحور آماده تیم‌سازی در مقایسه با دورۀ ششم هستیم و انتظار می‌رود بالغ بر ۲۹۰۰ دانشجو-طلبه و نودانش‌آموخته برتر در سراسر کشور در این هسته‌ها جذب و بکارگیری شوند.
موحد گفت: طرح شهید احمدی روشن و همچنین طرح رویدادهای رقابتی مسئله‌محور شهید بابایی، از مصادیق عینی ایجاد جریان‌سازی در فضای دانشجویان و دانش‌‏آموختگان و طلاب برتر با راهبری اساتید خبره برای انجام فعالیت‌های اجتماع نخبگانی ناظر به حل مسایل کشور است. امیدوارم براتون خبر   جذب و بکارگیری بالغ بر ۲۹۰۰ دانشجو-طلبه و نودانش‌آموخته‌برتر براتون مفید بوده باشه

 
2022-12-27 20:06:19