جایزه سال میرزا به «بهروز افخمی» رسید به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جایزه سال میرزا به «بهروز افخمی» رسید  به گزارش خبرنگار هاریکا، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح پنج شنبه در سفر یک روزه به استان گیلان، در مراسم پایانی کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک جنگلی […]

جایزه سال میرزا به «بهروز افخمی» رسید

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جایزه سال میرزا به «بهروز افخمی» رسید  به گزارش خبرنگار هاریکا، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح پنج شنبه در سفر یک روزه به استان گیلان، در مراسم پایانی کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک جنگلی حضور یافت.

وی در این مراسم ضمن ایراد سخنرانی پیرامون نهضت جنگل، به همراه مسئولان استانی از جمله نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار، از تمبر یادبود میرزا کوچک جنگلی در تالار مرکزی رشت رونمایی کرد.
همچنین در مراسم پایانی کنگره میرزا کوچک خان، جایزه سال میرزا به «بهروز افخمی» کارگردان سریال میرزا کوچک اعطا شد.

گفتنی است که در مراسم امروز، از حمید کنگرانی برای ساخت تندیس میرزا کوچک تقدیر به عمل آمد و قرار است این تندیس در خانه میرزا واقع در استادسرا نصب شود.
همچنین سید محمد میرزمانی، آهنگساز سریال میرزا کوچک نیز به پاس ساخت این قطعه ماندگار، توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.
کنگره میرزا کوچک فرصت خوبی برای بازشناسی قیام جنگل است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در مراسم پایانی کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک خان جنگلی در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه نهضت جنگل موجب ماندگاری نام ایران شد، گفت: اگر میرزا کوچک و یارانش غیرتمندانه مبارزه نمی‌کردند نامی از گیلان و ایران باقی نمی‌ماند.
رضا ثقتی با اشاره به ضرورت معرفی شخصیت میرزا به همه مردم تصریح کرد: این کنگره فرصت خوبی برای بازشناسی قیام جنگل و شخصیت روحانی مبارز یعنی میرزا کوچک و یارانش را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه میرزا شخصیتی ملی و حتی جهانی است، افزود: آزادی خواهان زیادی به قیام میرزا پیوستند لذا نباید چنین شخصیت بزرگ و ارزشمندی تنها در استان گیلان بماند و باید زمینه شناسایی وی به همه مبارزان و آزادی خواهان فراهم شود..
ثقتی با اشاره به ضرورت برپایی بنیاد دائمی میرزا کوچک جنگلی بیان کرد: چنین بنیادی می‌تواند نقش بسیار مهم و مؤثری در شناساندن این شخصیت مبارز و آزادی خواه به مردم داشته باشد. امیدوارم براتون خبر   جایزه سال میرزا به «بهروز افخمی» رسید براتون مفید بوده باشه

 
۲۰۲۲-۱۲-۰۳ ۰۹:۱۱:۱۸