جامعه جهانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی حوزه سلامت بایستد به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین اللهی، طی سخنرانی در مراسم افتتاحیه هفتاد و هفتمین مجمع سالیانه سازمان بهداشت جهانی در ژنو سوئیس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و هیأت همراهشان، گفت: همانطور که […]

جامعه جهانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی حوزه سلامت بایستد

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین اللهی، طی سخنرانی در مراسم افتتاحیه هفتاد و هفتمین مجمع سالیانه سازمان بهداشت جهانی در ژنو سوئیس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و هیأت همراهشان، گفت: همانطور که ما در سوگ درگذشت رئیس جمهور فقید و وزیر فقید امور خارجه و دیگر مقامات کشورمان در این دوران سخت هستیم، متعهدیم که بدون وقفه به تلاش‌های مجدانه ایشان در حوزه سلامت ادامه دهیم.
وی افزود: رئیس جمهور فقید، آیت الله رئیسی تمام تلاش خود را برای خدمت به ملت ایران و ارتقای کیفیت زندگی از طریق ارتقای سلامت همگان به کار گرفت.
عین اللهی در ادامه به تصویری از شهید دکتر رئیسی که تنها گوشه‌ای از تلاش‌ها و خدمات مجدانه ایشان به مردم ایران را به تصویر کشیده بود، اشاره و بیان کرد: این عکس گوشه‌ای از خدمات ایشان به کودکان به حوزه سلامت را نشان می‌دهد. سلامت، آرامش و زندگی، هدیه ایشان به کودکان بود.
وزیر بهداشت در ادامه بیان کرد: در حالی که ما اینجا در ژنو در مجمع جهانی بهداشت ملاقات می‌کنیم، اقدامات نسل کشی علیه مردم فلسطین انجام می‌شود. بیایید همه برای شعار «همه برای سلامتی، سلامت برای همه» اقدام و تلاش کنیم.
وی گفت: امیدواریم رأی مثبت مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد عضویت فلسطین، گام مهمی برای به رسمیت شناختن و تضمین حقوق مشروع فلسطینیان از جمله حق تعیین سرنوشت آنها باشد.
عین اللهی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت حیاتی سلامت خانواده و سیستم ارجاع به عنوان یکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران، گفت: بر این باوریم که تدوین برنامه‌های آموزشی پزشکی خانواده با رویکرد کل نگر تحت عنوان سلامت خانواده، تضمین کننده تمامی ابعاد سلامت در خانواده، در نهایت منجر به ارائه مراقبت‌های مؤثر، بهبود خدمات بیماران و کاهش بار زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی می شو؛ با حمایت دولت، خدمات سرپایی و بستری برای کودکان زیر ۷ سال در ایران رایگان شده است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ما متعهد هستیم که مراقبت‌های بهداشتی را به عنوان بالاترین اولویت خود حفظ کنیم و با تخصیص منابع کافی، در مواجهه با محدودیت‌های اقتصادی خارجی مداوم و فزاینده ناشی از اقدامات قهری یکجانبه غیرقانونی، به پیشرفت چشمگیر خود در بخش سلامت ادامه دهیم. انتظار برحق ما از جامعه جهانی این است که در برابر تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی در حوزه سلامت بایستد.
مجمع جهانی بهداشت طبق برنامه هر ساله با حضور ۱۹۲ تن از وزرای بهداشت کشورهای عضو در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو برگزار می‌شود. «همه برای سلامت، سلامت برای همه» شعال امسال مجمع جهانی بهداشت انتخاب شده است. امیدوارم خبر  جامعه جهانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی حوزه سلامت بایستد براتون مفید بوده باشه