تولد نوزاد با دو سر و ۳ دست در هند به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تولد نوزاد با دو سر و ۳ دست در هند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از نیویورک پست، پزشکان پس از سونوگرافی به شاهین خان (مادر این نوزاد) اعلام کردند وی دو قلو باردار است. اما […]

تولد نوزاد با دو سر و ۳ دست در هند

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تولد نوزاد با دو سر و ۳ دست در هند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از نیویورک پست، پزشکان پس از سونوگرافی به شاهین خان (مادر این نوزاد) اعلام کردند وی دو قلو باردار است. اما هنگام تولد پزشکان متوجه شدند فرزندان او از قفسه سینه به یکدیگر متصل هستند.
به گفته پزشکان این نوزادان مبتلا به نوعی اختلال نادر به نام dicephalic paapagusهستند. این اختلال در رحم به وجود می آید و به طور معمول مرگبار قلمداد می شود.

این نوزاد پس از تولد به بیمارستانی در نزدیکی شهر ایندور منتقل شد و مادر وی همچنان در رتلام بود.
هنوز مشخص نیست نوزاد تازه متولد شده به عنوان یک دوقلوی بهم چسبیده یا یک نوزاد با دو سر به حساب می آید. در این میان نظریه های مختلفی درباره تعریف دقیق این اختلال در جریان است.
دکتر لاهوتی پزشک این زن می گوید: این نوع اختلالات بسیار نادر هستند و شرایط نوزادان به خصوص در روزهای آغازین پس از تولد نامشخص است.به همین دلیل آنها را تحت نظر داریم. ما هنوز درباره انجام جراحی روی نوزاد هیچ تصمیمی نگرفته ایم. امیدوارم براتون خبر   تولد نوزاد با دو سر و ۳ دست در هند براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-03 13:25:17