توزیع واکسن پنوموکوک برای پیشگیری از مرگ کودکان شیرخوار به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، حسین فرشیدی گفت: بیماری پنوموکوک عامل فوت بیش از هزار کودک شیرخوار در سال است که با این واکسن می‌توان از مرگ و میر کودکان به علت ابتلاء به بیماری پنوموکوک پیشگیری کرد. […]

توزیع واکسن پنوموکوک برای پیشگیری از مرگ کودکان شیرخوار

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، حسین فرشیدی گفت: بیماری پنوموکوک عامل فوت بیش از هزار کودک شیرخوار در سال است که با این واکسن می‌توان از مرگ و میر کودکان به علت ابتلاء به بیماری پنوموکوک پیشگیری کرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس از دهه فجر امسال به چرخه واکسیناسیون کشوری برای کودکان شیرخوار زیر دو سال اضافه می‌شود.
فرشیدی گفت: هم اکنون واکسن پنوموکوک در داروخانه‌ها هست، اما تلاش می‌کنیم این واکسن به واکسیناسیون کشوری اضافه شود و رایگان در اختیار مردم قرار گیرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: بیش از یک میلیون کودک در این گروه سنی از این واکسن استفاده خواهند کرد و تولید داخل این واکسن شروع شده است، اما واکسنی که از دهه فجر اضافه می‌شود، خارجی خواهد بود.
پنوموکوک که بین عامه مردم به ذات‌الریه شناخته می‌شود، یک بیماری باکتریایی است که عامل بروز آن، ۱۳ سویه باکتری است و اغلب کودکان زیر ۵ سال را درگیر می‌کند. امیدوارم خبر  توزیع واکسن پنوموکوک برای پیشگیری از مرگ کودکان شیرخوار براتون مفید بوده باشه