تصویر دوردست ترین ستاره دنباله دار کشف شده منتشر شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تصویر دوردست ترین ستاره دنباله دار کشف شده منتشر شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ایندپندنت، خوزه چامبو یک ستاره شناس آماتور تصویری از ستاره دنباله دار C/۲۰۱۷ K۲ در ۲۰ ژوئن ثبت کرد که […]

تصویر دوردست ترین ستاره دنباله دار کشف شده منتشر شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تصویر دوردست ترین ستاره دنباله دار کشف شده منتشر شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ایندپندنت، خوزه چامبو یک ستاره شناس آماتور تصویری از ستاره دنباله دار C/۲۰۱۷ K۲ در ۲۰ ژوئن ثبت کرد که اکنون در فاصله کمتر از ۳۰۰ میلیون کیلومتری زمین قرار دارد و احتمالاً در ۱۴ جولای از نزدیک ترین فاصله با زمین گذر می کند.
ستاره دنباله دار مذکور هسته ای با قطر ۱۸ کیلومتر دارد و نخستین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی از فاصله ۲.۴ میلیارد کیلومتری زمین می گذرد. این ستاره در آسمان شب با کمک تلسکوپ قابل مشاهده است که با توجه به فاصله زیاد آن تا زمین چشم غیرمسلح نمی تواند آن را ببیند.
C/۲۰۱۷ K۲ حدود ۳ میلیون سال است که از «ابر اورت» به سمت خورشید حرکت می کند. محققان معتقدند ابر اورت سرچشمه بسیاری از ستاره های دنباله داری است که مانند C/۲۰۱۷ K۲ مدارهای هذلولی دارند.
این ستاره دنباله دار در نیم کره شمالی زمین تا سپتامبر سال جاری میلادی قابل مشاهده خواهد بود. امیدوارم براتون خبر   تصویر دوردست ترین ستاره دنباله دار کشف شده منتشر شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-07-02 13:04:30