تصویر جدید تلسکوپ «جیمز وب» از ۴۵ هزار کهکشان به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تصویر جدید تلسکوپ «جیمز وب» از ۴۵ هزار کهکشان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بیزینس اینسایدر، آنچه در این تصویر دیده می شود بخشی تصادفی از فضا نیست بلکه منطقه ای مشهور به نام «بررسی عمیق […]

تصویر جدید تلسکوپ «جیمز وب» از ۴۵ هزار کهکشان

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تصویر جدید تلسکوپ «جیمز وب» از ۴۵ هزار کهکشان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بیزینس اینسایدر، آنچه در این تصویر دیده می شود بخشی تصادفی از فضا نیست بلکه منطقه ای مشهور به نام «بررسی عمیق منشأ رصدخانه های بزرگ»(GOODS) است. ستاره شناسانی که می خواهند درباره مراحل اولیه تشکیل جهان به اطلاعاتی دست یابند، این منطقه را بررسی می کنند.
اکنون سال هاست که محققان با کمک ابزارهای مختلف از جمله تلسکوپ هابل، رصدخانه فضایی اشعه ایکس چاندار و تلسکوپ فضایی اسپیتزر ‌GOODS را رصد می کنند.
اما تاکنون تلسکوپ فضایی جیمز وب قدرتمندترین ابزار برای بررسی منطقه مذکور بوده است. تصویر جدید این ابزار نیز چشم اندازی دقیق و بی سابقه برای ستاره شناسان فراهم می کند.
کوین هاین لاین از دانشگاه آریزونا در این باره می گوید: پیش از این، کهکشان های اولیه که مشاهده کردیم شبیه لکه های کوچکی بودند اما اکنون می توانیم برخی از آنها را اشیایی بسیار دقیق با ساختار قابل مشاهده ببینیم.
همچنین از این تعداد، تلسکوپ فضایی جیمز وب ۷۰۰ کهکشان جدید در GOODS کشف کرده است. آنها بخشی از جوان ترین کهکشان های رصد شده اند که قدمتشان به ۳۷۰ تا ۶۵۰ میلیون سال پس از انفجار بزرگ می رسد. امیدوارم براتون خبر   تصویر جدید تلسکوپ «جیمز وب» از ۴۵ هزار کهکشان براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-11 13:06:02