تصاحب جایگاه سوم مسابقات دانش مغز آمریکا توسط نماینده ایران به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تصاحب جایگاه سوم مسابقات دانش مغز آمریکا توسط نماینده ایران  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد علوم شناختی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، کیمیا احمدی، دانش آموز مقطع یازدهم تحصیلی و نماینده ایران در رقابت‌های ۲۰۲۳ دانش […]

تصاحب جایگاه سوم مسابقات دانش مغز آمریکا توسط نماینده ایران

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تصاحب جایگاه سوم مسابقات دانش مغز آمریکا توسط نماینده ایران  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد علوم شناختی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، کیمیا احمدی، دانش آموز مقطع یازدهم تحصیلی و نماینده ایران در رقابت‌های ۲۰۲۳ دانش مغز آمریکا، موفق شد در رقابتی فشرده رتبه سوم این دوره از مسابقات را کسب کند.
مرحله اول نهمین دوره مسابقه ملی دانش مغز، ۲۳۰۰ دانش‌آموز از بیش از ۲۰ استان کشور در بهمن ماه سال گذشته به صورت آنلاین با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۵۳ دانش‌آموز برتر از ۱۵ استان به مرحله دوم راه یافتند. احمدی در مرحله دوم نهمین دوره مسابقه ملی دانش‌آموزی «دانش مغز» رتبه نخست این رقابت را به خود اختصاص داد و به عنوان نماینده ایران برای رقابت‌های ۲۰۲۳ دانش مغز آمریکا انتخاب و معرفی شد.
نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی «دانش مغز» در سال‌های اخیر همواره در میان پنج کشور برگزیده مسابقات جای داشتند.
مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان دانش‌آموزان در سطح جهانی است و بسترها و فرصت‌های لازم را برای ترویج و توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با دانش علوم شناختی در سطح کشورها فراهم می‌کند.
مسابقات ملی دانش‌آموزی «دانش مغز» در ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می‌شود و هدف از برگزاری مسابقه بین‌المللی دانش‌آموزی «دانش مغز» ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، پرورش استعدادهای جوان، استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب است. امیدوارم براتون خبر   تصاحب جایگاه سوم مسابقات دانش مغز آمریکا توسط نماینده ایران براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-06 17:32:25