تسریع در جذب نخبگان در دستگاه‌ها و هیات علمی دانشگاه‌ها به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تسریع در جذب نخبگان در دستگاه‌ها و هیات علمی دانشگاه‌ها  به گزارش خبرگزاری هاریکا، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در یک گفت و گوی […]

تسریع در جذب نخبگان در دستگاه‌ها و هیات علمی دانشگاه‌ها

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  تسریع در جذب نخبگان در دستگاه‌ها و هیات علمی دانشگاه‌ها  به گزارش خبرگزاری هاریکا، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در یک گفت و گوی تلویزیونی پیش از آغاز دیدار رهبر انقلاب با نخبگان و سرآمدان علمی کشور اظهار کرد: افتخار داریم به رسم هرسال در آغاز شروع سال تحصیلی به همراه جمع حدود هزار نفری از نخبگان کشور با رهبر انقلاب دیدار کنیم.
معاون علمی رئیس جمهور افزود: طیف متعددی از نخبگان کشور شامل برگزیدگان کنکور، برگزیدگان المپیادها، استادان جوان، برگزیدگان جایزه‌های علوم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و تمام کسانی که به نحوی مستعدین و نخبگان حوزه علم و فناوری در کشور هستند در یک فرایندهایی برای حضور در این برنامه ثبت نام می‌کنند و بر مبنایی امتیازاتی که دارند انتخاب می‌شوند.
دهقانی ضمن بیان این مطلب که هر سال از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار استفاده می‌کنیم و نقشه راه یکساله ما در حوزه نخبگان همیشه با این دیدار تعیین می‌شود، گفت: یکی از نکاتی که وجود دارد، سخنان نخبگان در این دیدار و بیانات رهبر انقلاب پس از آن است که بعد از دیدار دسته‌بندی و بعد از آن وارد مرحله اجرا می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که از سال گذشته سرعت گرفت، موضوع استفاده از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور، جذب و انتخاب آن‌ها در دستگاه اجرایی کشور و همین‌طور سرعت گرفتن جریان جذب نخبگان در هیأت علمی دانشگاه‌ها بود.
رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: رهبر انقلاب توصیه‌ها و درخواست‌هایی به شکل خاص در حوزه‌های کلان کشور مثل معدن، کشاورزی و … داشتند که برای آن‌ها در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ریزی شده و از چند ماه گذشته در دست اجراست. امیدوارم براتون خبر   تسریع در جذب نخبگان در دستگاه‌ها و هیات علمی دانشگاه‌ها براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-17 16:33:36