تدوین لایحه حمایت از حقوق مادی و معنوی پرستاران به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، عباس عبادی گفت: به دنبال منویات رهبری در خصوص جایگاه پرستاران و دستور رئیس جمهور مبنی بر پیگیری مطالبات این قشر زحمتکش، پیش نویس لایحه حمایت از حقوق مادی و معنوی پرستاران تدوین […]

تدوین لایحه حمایت از حقوق مادی و معنوی پرستاران

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، عباس عبادی گفت: به دنبال منویات رهبری در خصوص جایگاه پرستاران و دستور رئیس جمهور مبنی بر پیگیری مطالبات این قشر زحمتکش، پیش نویس لایحه حمایت از حقوق مادی و معنوی پرستاران تدوین می‌شود.
وی افزود: پیش نویس این لایحه در محورهای “مشوق‌های آموزشی، جبران مالی خدمات پرستاری، جذب و استخدام و تأمین نیروی انسانی، رفاهی و انگیزشی، ارتقای جایگاه و کرامت معنوی پرستاران” با مشارکت همه ذی نفعان در دست تدوین است.
عبادی خاطرنشان کرد: این لایحه پس از بررسی در کارگروهی متشکل از وزیر بهداشت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان اداری و استخدامی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و دستیار پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ریاست جمهور، جهت طرح و تصویب در هیأت وزیران ارجاع خواهد شد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: تدوین این لایحه گامی مهم در جهت حمایت از حقوق پرستاران و ارتقای جایگاه این قشر فداکار در نظام سلامت کشور محسوب می‌شود و انتظار می‌رود با تصویب این لایحه، شاهد بهبود کیفیت زندگی و کاری پرستاران و افزایش انگیزه و رضایت شغلی آنها و در جهت ارتقای سلامت مردم باشیم. امیدوارم خبر  تدوین لایحه حمایت از حقوق مادی و معنوی پرستاران براتون مفید بوده باشه