تدوین «بند تهران» تمام شد/ روایت زندگی یک دختر افغان در ایران به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری تدوین «بند تهران» تمام شد/ روایت زندگی یک دختر افغان در ایران  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، تدوین فیلم مستند «بند تهران» با موضوع مشکلات زنان مهاجر افغان در […]

تدوین «بند تهران» تمام شد/ روایت زندگی یک دختر افغان در ایران

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری تدوین «بند تهران» تمام شد/ روایت زندگی یک دختر افغان در ایران  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، تدوین فیلم مستند «بند تهران» با موضوع مشکلات زنان مهاجر افغان در ایران به پایان رسید.
تدوین این فیلم مستند به تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی جابر مطهری‌زاده توسط بابک حیدری و محمد سجاد مطهری‌زاده انجام شده است.
«بند تهران» درباره مقطعی از زندگی گلی قاسمی دختر مهاجر افغانستانی است که به‌خاطر نداشتن پاسپورت و غیرقانونی بودن حضورش در ایران در شُرُف اخراج از دانشگاه است او باید به افغانستان برود اما کسی حاضر به همراهی و کمک او نیست، حتی خانواده‌اش.
‌ گلی قاسمی سوژه فیلم در حال حاضر با مشکلات عمده‌ای برای ادامه تحصیل و ماندن در ایران روبروست و از طرف دیگر با توجه به بحرانی شدن شرایط تحصیل و کار زنان در افغانستان نیاز به کمک ویژه دارد.
‌جابر مطهری‌زاده پیش از این تجربه تهیه‌کنندگی و کارگردانی هشت مستند دیگر را در کارنامه خود داشته است.
مستند «بند تهران»، آخرین ساخته مطهری‌زاده به صورت مستقل ساخته شده است.
عوامل اصلی این فیلم عبارتند از نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: جابر مطهری‌زاده، مجری طرح: سارا جهانی، تدوین: بابک حیدری، محمدسجاد مطهری زاده، تصویربرداران: پیام عزیزی، امیر صادقی، صدابرداران: داوودقلی‌پور، جواد یمقی، مدیر تولید: مرصاد مطهری‌زاده، دستیار کارگردان: ابوالفضل معین، مدیر تبلیغات و رسانه: فرنوش آباء، عکس و پوستر: امیر صادقی. امیدوارم براتون خبر   تدوین «بند تهران» تمام شد/ روایت زندگی یک دختر افغان در ایران براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-24 14:12:11