تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی توسط فارابی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی توسط فارابی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ضمن اشاره به آغاز ثبت نام و فرآیند تایید صلاحیت […]

تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی توسط فارابی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی توسط فارابی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ضمن اشاره به آغاز ثبت نام و فرآیند تایید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی از ۱۱ تیرماه از طریق سامانه باشگاه فیلم اولی‌های فارابی اظهار کرد: با توجه به واگذاری روند تایید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی به بنیاد سینمایی فارابی، نیازمند طراحی فرآیندی بودیم که هم بتواند به افراد واجد شرایط ساخت فیلم خدمت‌رسانی و هم استعدادهای موجود در سراسر کشور را شناسایی و به سینمای حرفه‌ای کشور معرفی کند. در همین راستا سامانه احراز تایید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی در باشگاه فیلم اولی‌های بنیاد سینمایی فارابی طراحی و راه‎اندازی شده است.
وی با اشاره به مصوبه قبلی شورای مدیران سازمان سینمایی در سپردن مسئولیت تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی به بنیاد سینمایی فارابی مطابق اختیارات رئیس سازمان و حسب اسناد بالادستی و آئین‌نامه‌ها از استقرار دبیرخانه تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی در فارابی خبر داد و عنوان کرد: مرحله اول فرآیند تائید صلاحیت متقاضیان کارگردانان فیلم اولی از تاریخ ۱۱ تیرماه و از طریق نشانی https://fcfaval.ir خواهد بود.
ایل بیگی در ادامه تاکید کرد: با اصلاحاتی که دستورالعمل تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی داشته، تلاش شده است تا مجموع فعالیت‌های فرهنگی و هنری افراد به ویژه تجارب آنها در تولیدات کوتاه، مستند و غیرسینمایی مورد توجه قرار گیرد که این دستورالعمل روی سامانه مذکور در دسترس است.
معاون سازمان سینمایی از ویژگی‌های استقرار این دبیرخانه در بنیاد سینمایی فارابی را تسهیل در بررسی صلاحیت‌ها، شفاف‌سازی روندها، فرآیندها و عدالت محوری در ایجاد زمینه مساعد برای همه استعدادها برای ورود به سینما عنوان کرد.
معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ادامه داد: سابق بر این افرادی که تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار مشخصی نداشتند عملاً از چرخه ورود به سینما باز می‌ماندند، حتی اگر سرشار از استعداد بودند. لیکن در فرآیند پیشرو بنا بر آن است که فارغ از جریان سرمایه همه افرادی که استعدادی در کارگردانی و فیلمسازی دارند، بتوانند از شرایط ورود به سینما بهره‌مند شوند و از این‌رو راه‌اندازی دبیرخانه تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی در بنیاد سینمایی فارابی را باید گامی در جهت تحقق شعار عدالت محوری دولت و سازمان سینمایی دانست.
ایل بیگی در پایان بیان کرد: تائید صلاحیت حرفه‌ای امری جدا از فرآیند تصویب فیلمنامه‌هاست و در واقع هر فردی که متقاضی ورود به عرصه کارگردانی برای اولین بار است ابتدا باید صلاحیت او در شورای ذیل این دبیرخانه تصویب شود، آنها سپس می‌تواند مانند سایر کارگردانان برای تصویب فیلمنامه خود به ارشاد مراجعه کند.
متقاضیان ساخت فیلم اول می‌توانند با مراجعه به نشانی https://fcfaval.ir/instruction.pdf پس از مطالعه دستورالعمل و با توجه به شرایط مندرج در آن به سامانه اقدام کنند.
ابتدا باید در سامانه فرآیند عضویت طی شود و پس از انجام مراحل آن، متقاضیان با اطلاعات کاربری وارد سامانه می‌شوند و نسبت به تکمیل اطلاعات درخواستی اقدام می‌کنند. در نهایت بعد از ثبت درخواست، صلاحیت متقاضی بررسی شده و به ایشان اطلاع‌رسانی می‌شود. امیدوارم براتون خبر   تائید صلاحیت حرفه‌ای کارگردانان فیلم اولی توسط فارابی براتون مفید بوده باشه

 
2022-06-27 22:10:34