بیست و سومین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی هاریکابرگزار می شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بیست و سومین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی هاریکابرگزار می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعلام این […]

بیست و سومین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی هاریکابرگزار می شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بیست و سومین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی هاریکابرگزار می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: نخستین جشنواره ملی کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی کل کشور نیز همزمان با بیست و سومین کنگره ملی سالیانه در اردبیل برگزار می‌شود.
وی افزود: این جشنواره جهت انتخاب و تجلیل از کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی برتر و دانشجویان پژوهشگر برتر در دو سطح حقیقی و حقوقی برای اولین بار در کشور برپا می‌شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه در این دوره از برگزاری کنگره بالاترین رکورد مقالات دریافتی به ثبت رسیده است، تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۰۰ چکیده مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که به دلیل محدودیت‌های موجود بالغ بر ۴۰۰ مقاله به صورت سخنرانی، پوستر و پوستر الکترونیکی (e poster) پذیرفته شده است.
وی گفت: در بخش داوری نیز با حساسیت‌های بسیار و طبق شاخص‌های معین ارزیابی مقالات انجام پذیرفته و همچنین بخش های مربوط به فناوری و نوآوری به صورت جداگانه داوری شده است.
پناهی با اشاره به برنامه فشرده که طی سه روز برگزاری کنگره در نظر گرفته شده است به برگزاری کارگاه‌های جانبی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: نشست‌های کلان مناطق آمایشی در ۱۰ سالن مجزا و به صورت همزمان طی سه روز برگزاری کنگره دایر خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان باید قدردان دوران جوانی و روحیه جویندگی و پرسشگری خود باشند، خاطرنشان کرد: دانشجویان برای پژوهش به این روحیه بسیار نیازمند هستند و باید در برابر هر پدیده‌ای علامت سوال بگذارند و به دنبال پاسخی علمی و مبتنی بر دانش برای آن باشند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: از اهداف اصلی برگزاری کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در کنار آموزش و تربیت، ترغیب دانشجویان به امر پژوهش های کاربردی است و تمام تلاش این هست که دانشجویان و پژوهشگران را به سمتی سوق دهیم که تحقیقات پس از چاپ مقاله متوقف نشده و منجر به تولید ثروت و کارآفرینی در کشور شود.
وی افزود: ترویج این نگاه کلان مدیریتی در دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم علاوه بر تربیت نسلی برخوردار از دانش و دارای قدرت تفکر انتقادی به تولید علم و فناوری و همچنین ثروت برگرفته از این دو، با پیشرفت های روز دنیا همگام خواهد شد.
پناهی با اشاره به اینکه برنامه‌های درسی به نحوی هستند تا بیشترین تعداد واحد درسی امکانپذیر برای دانشجویان تعریف شود و برای توسعه دروسی که دانشجو به آن علاقه‌مند است، فضایی دیده نشده، افزود: کمیته‌ها این خلا را پر کردند. یادگیری اصولی پژوهش، کار تیمی و گروهی، انجام پژوهش‌های به روز و متناسب با نیاز جامعه و منجر به محصول همه در کمیته‌ها مهیا شده است ولی مسیر آن بر عهده دانشجو و متکی به پویایی اوست.
وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این کنگره‌ها و جشنواره‌ها شروعی برای رشد باور و انگیزه در دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی است و مسیر روشنی برای شکوفایی استعدادهای جوان ما خواهد بود. امیدوارم براتون خبر   بیست و سومین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی هاریکابرگزار می شود براتون مفید بوده باشه

 
2022-09-13 17:09:45