بزرگترین ماهی آب شیرین جهان صید شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بزرگترین ماهی آب شیرین جهان صید شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسکای نیوز، این ماهی پهن برقی که طول آن از قسمت دهان تا دم ۴ متر است و حدود ۳۰۰ کیلوگرم وزن دارد، در ۱۳ ژوئن […]

بزرگترین ماهی آب شیرین جهان صید شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بزرگترین ماهی آب شیرین جهان صید شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسکای نیوز، این ماهی پهن برقی که طول آن از قسمت دهان تا دم ۴ متر است و حدود ۳۰۰ کیلوگرم وزن دارد، در ۱۳ ژوئن سال جاری صید شده است. یک ماهیگیر محلی در شمال شرقی کامبوج آن را صید و بورامی (به معنای ماه کامل) نام گذاری کرده است.
رکورد پیشین بزرگترین ماهی صید شده از آب شیرین به یک گربه ماهی عظیم ۲۹۳ کیلوگرمی تعلق داشت که در سال ۲۰۰۵ میلادی در بخشی از رودخانه مکونگ که از تایلند می گذرد، کشف شده بود.
زب هوگان مدیر پروژه تحقیقاتی مشترک کامبوج – آمریکا به نام «عجایت مکونگ» در این باره می گوید: هنگامیکه ماهی با این عظمت آن هم در آب شیرین رصد می شود، همه شگفت زده می شوند.
به گفته او اینکه ماهی توانسته رشد کند و به این اندازه برسد، با وجود چالش های محیط زیستی، یک نشانه امیدوار کننده برای رودخانه مکونگ است.
محققان یک دستگاه ردیابی نزدیک دم ماهی وصل کردند تا به اطلاعاتی درباره رفتار این ماهی پهن برقی در کامبوج دست یابند.
رودخانه مکونگ از چین، میانمار، لائوس، تایلند، کامبوج و ویتنام می گذرد. امیدوارم براتون خبر   بزرگترین ماهی آب شیرین جهان صید شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-06-21 13:04:26