بزرگترین صخره فضایی امسال از کنار زمین رد می شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بزرگترین صخره فضایی امسال از کنار زمین رد می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دیلی میل، البته احتمال برخورد این سیارک با زمین بسیار کم است زیرا از فاصله ۲.۵ میلیون مایلی سیاره خاکی […]

بزرگترین صخره فضایی امسال از کنار زمین رد می شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بزرگترین صخره فضایی امسال از کنار زمین رد می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دیلی میل، البته احتمال برخورد این سیارک با زمین بسیار کم است زیرا از فاصله ۲.۵ میلیون مایلی سیاره خاکی می گذرد.
این درحالی است که برج خلیفه در دبی که بلندترین ساختمان جهان به حساب می آید فقط ۰.۵ مایل ارتفاع دارد. سیارک مذکور طبق پیش بینی ها روز جمعه از کنار زمین رد می شود. هرچند ناسا (۱۹۸۹JA) ۷۳۳۵ جزو سیارک های احتمالاً خطرناک دسته بندی کرده است. اما به نظر نمی رسد این جسم آسمانی خطری برای زمین داشته باشد زیرا از فاصله بسیار زیادی می گذرد.
فاصله این سیارک تا زمین تقریباً ۱۰ بار بیشتر از متوسط فاصله با ماه است. ناسا علاوه بر فاصله سیارک با زمین، سرعت آن هنگام گذر (۱۹۸۹JA) ۷۳۳۵ از کنار سیاره خاکی را ۲۹ هزار ۳۴۸ مایل برساعت تخمین زده است. چنین سرعتی ۱۴.۵ بار سریع تر از حرکت گلوله است!
به گفته ناسا با توجه به عرض ۱.۸ کیلومتری (۱۹۸۹JA) ۷۳۳۵، این بزرگترین صخره فضایی است که امسال از کنار زمین رد می شود. امیدوارم براتون خبر   بزرگترین صخره فضایی امسال از کنار زمین رد می شود براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-24 15:26:25