برگ های آناناس چربی های بد را از بدن خارج می کنند به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  برگ های آناناس چربی های بد را از بدن خارج می کنند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از نیواطلس، ۲ سال قبل یک هیدروژل با قدرت جذب بالا از برگ های بازیافت شده آناناس […]

برگ های آناناس چربی های بد را از بدن خارج می کنند

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  برگ های آناناس چربی های بد را از بدن خارج می کنند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از نیواطلس، ۲ سال قبل یک هیدروژل با قدرت جذب بالا از برگ های بازیافت شده آناناس ساخته شد. گروهی از محققان توسعه دهنده این ژل ادعا می کنند برگ های مذکور برای جذب چربی های مضر از غذاهایی که توسط سیستم گوارش آن مصرف می شود، جلوگیری می کند.
تحقیق جدید به رهبری دونگ های مین و فان توان تانگ از محققان دانشگاه ملی سنگاپور انجام شده است. پژوهش مذکور با خشک کردن و آسیاب کردن برگ های آناناسی آغاز شد که به عنوان یک دور ریز کشاورزی به دست آمده بود.
پودر به دست آمده در یک سیستم آزمایشگاهی تست شد که محیط اسیدی دستگاه گوارش را شبیه سازی می کرد. آزمایش نشان داد یک گرم از این ماده می تواند ۴۵.۱ گرم چربی های پخته شده را جذب کند. برای آنکه هضم پودر آسانتر شود، مقداری از آن در کپسول قرار گرفت و مقداری دیگر به شکل بیسکوییت هایی بسیار نازک فشرده شد.
فان توانتانگ در این باره می گوید: کپسول یا بیسکوییت پس از هضم شدن در بدن انسان ترکیبات چرب (مانند چربی های حیوانی) را جذب می کند و توده های چربی با پوشش فیبری را می سازد. این توده ها در مرحله بعد مانند بقیه غذاهایی که فرد می خورد، طی یک تا ۳ روز از سیستم گوارشی خارج می شوند.
هرچند ویژگی های مکانیکی برگ های آناناس برای این کار بسیار مناسب است، اما به گفته محققان می توان از انواع دیگری از دورریزهای کشاورزی با سلولز بالا مانند تفاله نیشکر نیز استفاده کرد.
درهر حال به تحقیقات بیشتری برای تعیین میزان تاثیرگذاری این پودر در دستگاه گوارش واقعی انسان نیاز است. دانشگاه ملی سنگاپور هم اکنون در جستجوی شرکای تجاری برای توسعه این فناوری است. امیدوارم براتون خبر   برگ های آناناس چربی های بد را از بدن خارج می کنند براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-18 15:26:16